Savaitės pasiekimai

Praėjusią savaitę pasidalinau tuometiniu statusu. O šiandien pasidalinsiu vaizdeliu, kurį užfiksavau šeštadienį:

20131116110452 20131116110706

Labai keistai sutapo. Kiek dienų buvau komandiruotėje, per tas dienas daugiausiai pasistūmėta į priekį. Realiai praėjusį pirmadienį pokyčių nelabai buvo matyti. Antradienis praleistas su kastuvu rankose + reguliuojant traktoriui iš kur ką paimti ir kur ką nuvežti, o štai nuo trečiadienio iki penktadienio vakaro atsirado visas grožis.

Dabar keletas faktų: Continue reading Savaitės pasiekimai

Nors lėtai, tačiau judam į priekį

image_7

Statybų greičio tikrai neįvardinčiau, kaip džiuginančio. Starto suvėlavimas 2 mėnesius turėjo didelės įtakos dabar matomam vaizdeliui.

Pas kaimyną, kurio statybininkai neužtruko, jau ne tik fasadas baigtas, tačiau viduje išvedžiota elektra, bei viskas padengta gražiu tinko sluoksniu.

Na o mūsų šių metų tikslas – baigti apšiltinti ir (pirštai sukryžiuoti) spėti apšiltinimą “užarmuoti” bei, apšiltinus ir pasišildžius viduje, išbetonuoti “juodgrindes”. Dar toliau “žiemos tikslai” ;)

Jei likimo vėjai bus palankūs ilgai netrukus turėčiau vėl pasidalinti įdomesnėmis kainomis bei projektavimo ypatumais.

mūras #2

Šiek tiek nuotraukų iš šios dienos statybų aikštelės:

P1080350   P1080348

20130815_191230

20130815_185002

Medinę perdangą dar dėjome dėl to, kad perdangos apačios aukštis (mūsų atveju balkio apačia) yra tik 2,5m. Virš šios namo vietos bus įrengta mansarda. Jei tai būtų betonas reiktų pridėti dar bent +5cm luboms. Mūsų atveju balkiai bus matoma interjero dalis. Tikiuosi juos visai gražiai pavyks įkomponuoti.

Katilinės istorija verta bent 1 alaus bokalo :) Tad čia nesiplėsiu. Pasidžiaugsiu tik, kad perdangą virš katilinės pavyko “susiveikti” per 3 dienas. Užsisakiau 4ienį, 2ienį ryte jau buvo vietoje. Nežinau ar tikrai to reikia, tačiau statybininkai rekomendavo tarp katilinės perdangos ir kamino dėti putą (matosi balta). Su mintimi, kad kaminui būtų kur vaikščioti kuomet šildymo sezonas. Kažkur skaičiau, kad viduje esantys keraminiai vamzdžiai turėtų spręsti šią problemą. Nes tokio bloko viduje keraminis vamzdis nėra pritvirtintas, o tik atremtas į nedegią vatą. Anyway, statybininkai yra pastatę daugiau namų nei aš. Tad nenorėjau aiškinti :)
Ko nepasakyčiau apie surenkamą perdangą :) Bent čia žinojau šiek tiek daugiau nei jie, bet apie tinklelį prieš betonuojant nebuvau pagalvojęs :)

Užlipus į antrą aukštą jau kažkas matosi. Jausmas tikrai labai geras. Net pagalvojau, kad antrame aukšte (kol nebus atžalų) bus galima įsirengti ramybės zoną. Turėtų būti labai šviesu (langai iš visų 4 pusių) ir pakankamai erdvu (~25 km.m.).

Sekantis etapas nusibraižyti fasado sketchą, susirasti stogo montuotojus ir užsisakyti dangą :)

Mūras #1

20130808_135649Kažkada svajojau, kad savo statybas galėsiu aprašyti taip išsamiai, kaip tai darė Vidmantas. Pasidalinti savo patarimais, pastebėjimais, galbūt išgirsti nuomonę ten, kur trūksta patirties pačiam. Tačiau :) Kol pradėjau statyti namą:

 1. Puslapyje daugiau talpinau nuotraukas, nei tekstą, kas lankytojams nebuvo labai įdomu;
 2. Puslapio statistika iš ~200 apsilankymų per mėnesį sumažėjo iki ~100. Ir jie visi ateina ieškoti kažkokių senienų;
 3. Laisvo laiko per dieną turiu lygiai (minus) -8 valandas;
 4. Požiūris į viešumą kardinaliai pasikeitė.

Manau paskutinieji 2 punktai padarė lemiamą įtaką mano “dažnam” apsilankymui čia ir pasidalinimui mintimis. Iš kitos pusės per dieną ar savaitę priimu tiek sprendimų, kad geriausiu atveju savaitės gale galiu rašyti reziume – hints & tricks.

Taigi, pasidalinsiu keliais pastebėjimais: Continue reading Mūras #1

Pamatai #2

20130712_171833

Per 2 mėnesius nelabai pasistūmėjau į priekį. Užsiklijavom polistirolą, prisivežėm smėlio, nusipirkom blokelius ir klijus jiems. Tačiau svarbiausio dalyko – statybininkų – dar nėra (long story).

Rostverkas priekyje yra apie 60-70cm virš žemės, gale ~1m. Namo pirmas aukštas 160m2, tačiau smėlio jau 150 kubų supyliau ir dar atrodo bent 20-30 kubų trūks. Arba jis labai gerai trombuojasi arba netikėkite, kad 22 kūb., mašina veža 20 kūb. Geriausiu atveju tai bus 17-18.

Įdomesnės kainos:

 • Smėlis apie 20-25Lt/kūb.
 • Traktoriaus valanda (normalaus) ~90Lt/val +1 val atvažiavimas/išvažiavimas
 • “Fiskaro” (krovininės mašinos su kranu) reisas – 170Lt
 • Blokų Arko kūbą turint gerų draugų galima gauti už 257Lt. Rudenį ir žiemą ši kaina būna apie 5-7% mažesnė.
 • Statybinės elektros dėžutės pastatymas + pajungimas (su visais dokumentais) 550Lt.
 • Pamatų išpildomoji nuotrauka ir kadastro byla ~500Lt.
 • ToiToi – 180Lt/mėn +100Lt atvežimas (nors pavadins tai paruošimu ir t.t.)

Pamatai

m20130511_185140

Kuris laikas nieko nerašiau, bet darbai nelabai buvo sustoję. Šiuo metu vyksta daugiau “popieriniai” darbai (kadastro byla, pažyma apie nebaigtą statybą, vertinimas, paskolos įforminimas).

Anyway, vakar su Egle pradėjome klijuoti putplastį iš vidaus. Iki dokumentai bus sutvarkyti galima ramiai pasidarbuoti :) Kolega Aurimas patarė labai nesikankinti ir klijuoti klijais-putomis. Darbas einasi pakankamai sparčiai, tik reikia truputį pasiruošti. Kol rankos neįgudusios ir pamatai turi išsikišusių atbrailų reikia susimeistruoti putplasčio prispaudimą (matosi nuotraukoje).

Balionėlis 8kv.m = 20Lt. (čia su didele nuolaida).

Grindys. Schema.

Jau kuris laikas čia norėjau pasidalinti savo pasiekimais. Kadangi už lango žiema tokių nėra labai daug. Daugiausiai vakarais ir laisvu nuo darbo metu skaitau ir klausinėju “kaip žmonės daro” vienoje ar kitoje situacijoje.

Nors statybos leidimas gautas (t.y. turėtų būti žinomi visi namo mazgai), tačiau kai kurių pakeitimų vis tik matau turėsiu įnešti. Vienas tokių – grindų schema. Čia pabandžiau subraižyti logiką ir storius (klikinasi).Grindys. Shema.

Visą logiką paaiškinti sunku :) Bet praktiškai viskas yra apgalvota, o kai kuriems sprendimams net skaičiavimus esu radęs (kad 15cm EPS grindyse užtenka ir daugiau nelabai apsimoka dėti).

Any comments?

 

Pradžia

namas

Kadangi močiutė jau sužinojo, tai galiu paskelbti visiems. 2013-ųjų metų tikslas – namas!

Iki šio momento yra:
– Sutvarkyta visa biurokratija (projektas, statybos leidimas ir pan.);
– Sklypas;
– Pradėti daryti gręžtiniai pamatai (poliai + neužlietas rostverko karkasas);
– Prie sklypo stovinti elektros dėžutė.

Toliau laukia linksmybės. Prisidėsiu prie žemiau išvardintos kompanijos ir savo vargus bei pasirinkimus laikas nuo laiko aprašysiu: