Factory reset

Jei taip atsitiko man, taip gali atsitikti bet kam.

 1. Paveldėjote Samsung telefoną, kuriame jau buvo priskirta “Samsung paskyra”?
 2. Nežinote šios tapatybės savininko, jums nepaliko slaptažodžio?
 3. Norite pradėti gyvenimą nuo “balto puslapio” t.y. factory reset?

Turiu naujieną! Paprastuoju būdu Jums to padaryti nepavyks (galbūt tai Samsung apsauga). Tiesiog “factory reset” nesuvedus “Samsung paskyros” slaptažodžio yra neįmanoma. Bet sutaupysiu gražaus laiko ir pasidalinsiu atrasta Youtube instrukcija: https://www.youtube.com/watch?v=JzywoFS_r9U

Pridėsiu nuo savęs:

 1. Pirmiausia peržiūrėkite visą instrukciją;
 2. Nelaukite to momento, kuris pavaizduotas vaizdo įraše apie 3:54, o vadovaukitės instrukcija, kuri rodoma apie ~5:31;
 3. Prieš “Factory reset” išsitrinkite Google paskyrą, taip sutaupysite daug veiksmų rodomų nuo ~7:34.

 

Neato connected. Bandymas #1

Kalėdų senelis šiais metais buvo nusprendęs paišlaidauti (Eglute, nieko nepamiršai?) ir atnešė pagalbą į namus – Neato botvac connected → . Taip jau nutiko, kad tik šiandien pagalba buvo paleista į gyvenimą. So, first impressions on the “new  lady” in the house.

20170121_094504

 1. Pardavėjai → viską labai išsamiai paaiškino prieš nusiperkant. Nepagailėkite valandos kitos ir apsilankykite pas juos.
 2. Sudėtingiausia instaliacijos dalis buvo sugalvoti naujai “damai” (ar “ponui”) vardą. Juokauju. Mama IKEA išmokė RTFM →, tad ilgiau užtrukau tik jungdamas naująjį prietaisą prie interneto. Taip, šis modelis jungiasi prie interneto ir be instaliacijos, manau, prie prietaiso valdymo pulto liestis nebereikės.
 3. Garsas. Kažkur kažkada girdėjau, kad prietaisas galėtų veikti ir naktį. Galėtų, jei jūsų nebūtų namie. Nors pirmas kartas veikė “eco” režimu t.y. tylesnis, baterijos energiją tausojantis režimas, tačiau prie tokio garso miegoti negalėtumėt. Iš principo jei turite įprastą siurblį, “eco” režimas bus 1/2 to garso. “Turbo” režimas savo garsu niekuo nenusileis nuo jūsų įprasto dulkių siurblio garso.
 4. Baterija (bent jau šito modelio) kraunasi greitai. Šviežiai įjungus indikatorius rodė 50% baterijos talpos, iki 100% pakilo per +- valandą laiko. Po darbo, baterijos buvo taip pat apie 50% likę. Įkrovimas iki 100% truko panašiai. Pirmas darbas – 73m3 įveikta per 1:04.
 5. Tikriausia įdomiausias klausimas – darbo kokybė. 2 dienos prieš įjungiant naują “damą” siurbėm, šiandien rezultatas toks:
  20170121_093814
 6. Ar namie matosi akivaizdžiai švaresnės grindys? Ne! Bet neskubėkime teisti. Siurblys sukuria oro gūsius, mačiau kad iš labai nepatogių vietų (po baldais ant žemų kojelių) buvo išpūstos dulkės į tą vietą, kur siurblys jau pravažiavo. Tad, kaip minėjo pardavėjai, reiktų palaukti apie savaitę, kol iš visokių nepatogių vietų bus išpūstos lengvesnės dulkės. Kad siurblys  dirbo ne atostogų režimu matosi iš dulkių konteinerio.
 7. Ar siurblys nepamišo aplankyti kokių nors kampų? Ne! Visose neaplankytose vietose buvo atsiradusios kliūtys – nukritusi šluota, prie stalo prispaustos kėdės, numesti drabužiai ar panašiai. Siurblys daro išvalytų ir matomų grindų “nuotraukas”. Ten kur reikia pritaikyti namus “naujajai damai” – matosi:Screenshot_20170121-094236
 8. Suinstaliavus neato aplikaciją į telefoną, pasiūlė programinį atnaujinimą. Cool. Gerai, kad “mama IKEA” išmokino kantrybės, nes jokio MS įprasto “progress baro” nėra. Tiesiog laukite. Ir jei atrodo, kad neįsijungiantis ekranas yra užgesęs per ilgai – tikrai taip nėra. Laukite 3 minutes, kaip parašyta.
 9. Aplikacijoje yra funkcija – rankinis valdymas. Šiandien pasinaudojau ir ja. Aplankiau tas vietas, kuriuose buvo susidariusios kliūtys ir kurių pilnai išvalyti nepavyko. Rezultatas džiugina, tačiau… mygtukas “grįžk į stotelę” buvo neaktyvus. Reiškia robotas nežinojo, kur aš jį vedžiojau. Sakyčiau pirmas didesnis nusivylimas.
 10. Mūsų Mau (katė) sekė naująjį prietaisą praktiškai po visus kambarius. Nesipyko, nebijojo ir vienas kito neskriaudė :) Kažkas sakė, kad naminiai gyvūnai gali pradėti kerštauti tokiems robotams. Iš pirmo karto nepasimatė, tad tikiuosi taip ir liks.

apie informacijos kaupimą

Gyvenime save apibūdinčiau, kaip žmogų, kuris stengiasi šiek tiek riboti informacijos kiekį apie save internete. Žinoma, jau 10 metų turiu “blogą” ir jame visko yra labai daug, tačiau iš esmės netalpinu kiekvienos gyvenimo akimirkos bei pildydamas anketą tikrai ne visus duomenis pateikiu ir ne visuomet visus teisingus. Dar instaliuodamas aplikacijas telefone labai atidžiai skaitau kiek privatumo man palieka aplikacija. Ir ar su tuo galiu susitaikyti.

big-brother-is-watching-youNever-the-less, informacijos kaupimo mąstai internete mane vis dar gali nustebinti. Šio vakaro/nakties pavyzdys net šokiravo sakyčiau !

Iki šio vakaro nebuvau Amazon vartotojas (nors kitas e-parduotuves (tiek vietines tiek ne) naudoju). Štai atsirado reikalas pirkti. Perku ir lygiagrečiai kuriuosi naują vartotoją. Viskas kaip iš pypkės! Paskutinis žingsnelis – adreso suvedimas :)

Jūs nepatikėsite, ką man automatiškai pasiūlė Amazon! Mano darbovietės adresą, kur prie pavadinimo pridėtas mano vardas ir pavardė arba mano tėvų adresą (kurį dažniausiai naudoju siuntiniams).  Nepamiršo ir mobilaus telefono numerio! Jiems viską pavyko sugeneruoti vos sužinojus mano el. pašto adresą. Tikrai neįtikėtina ir šokiruoja. Vienintelis portalas, kuriame mano asmeninis gyvenimas yra susietas su darbiniu yra booking.com Nors ir ten įmonės pavadinimas skamba šiek tiek kitaip (UAB kitoje pusėje), o ir vardo bei pavardės prie įmonės pavadinimo nėra…

#jauciuosinuogas

Feedback

FB1Gyvenime taip jau nutiko, kad laikas nuo laiko tenka sudalyvauti (pravesti) darbo pokalbius. Kartais atsirenkant žmones į savo komandą, o kartais į savo komandos narių komandas.

Šiam reikalui palengvinti net mini klausimyną turiu (ačiū direktoriui). Klausimynas iš sakyčiau standartinių situacijų, tipinių klausimų. Tačiau vedant pokalbį labai gerai tokį reikalą turėti prieš akis, kad koks svarbesnis klausimas netyčia nepasimirštų.

Vienas iš tokių klausimų yra “kaip jūs reaguojate į kritiką”.

FB2Per pastaruosius 2 metus turėjau ~20 pokalbių. Šitam tipiniam klausimui visada išgirstu tipinį atsakymą – “jei kritika yra pagrįsta, visada įsiklausau ir stengiuosi patobulėti. Jei kritika tik dėl kažkieno blogos nuotaikos – nekreipiu dėmesio”. Atsakymas kurį visuomet lengvai suvirškinu ir daugiau klausimų ta tema nebekyla. Tačiau kokia yra realybė?

Pradžiai nuo to, kas yra “pagrįsta” kritika. Dažnai išgirstu frazę “lets keep things simple”, kurią ir šioje vietoje taikau. Pagrįsta kritika mano supratimu turi būti grindžiama konkrečiais pavyzdžiais ir to pavyzdžio analize. Tačiau nežinau ar dėl lietuviško mentaliteto ar apskritai dėl tokios žmogiškos savybės tų pavyzdžių rinkimas yra suprantamas kaip skundimas?!

FB3Jei kažkas dirba ne taip, kaip turėtų būti (ne pagal procesą, susitarimus ar instrukcijas), tačiau pats to nepastebi, nesupranta, nejaučia, kaip tokiam žmogui padėti? Čia mano supratimu ir turi pasirodyti objektyvi, konstruktyvi kritika. Nagrinėjame pavyzdį, kas buvo ne taip daroma, kokia ideali situacija ir kaip to pasiekti.

Bet kodėl žmogus renkantis tokius pavyzdžius yra suprantamas kaip skundikas? O darbo pokalbyje pasakyta frazė “priimu pagrįsta kritiką” įsidarbinus tampa “mane skundžia”?

Pinigų mašina Impuls arba darom verslą, kas su manim?

Istorija trumpa – savaitgalį žaidžiau skvošą, ir už tai, kad nusivariau nuo kojų ir prausiausi bei rengiausi lėčiau nei to norėtų Impulsas, turėjau sumokėti 4,5 EUR! Viso labo su kolega pavėlavome 7min (iš kurių apie 30s laukėme kol būsime “aptarnauti”). Brangiausias laukimas ever!

Ta proga kilo mintis – what about DIY?! Nors yra didesnių žinovų už mane, tačiau viename iš blogų radau, kad pilnas įrengimas turėtų kainuoti iki 15k EUR (neskaičiuojant pastato ar patalpos, kur tai būtų įrengta, dušo/WC ir kitų reikalingų dalykų). Verslo planą jau kaip ir būtų galima rengti, ar būtų norinčių prisijungti?

P.S. Šiauliuose žaisti skvošą (savaitgalį ryte) kainuoja 0,15 EUR/min. Tiesiog būti Impulse ir kvėpuoji jų oru daugiau kaip 4 kartus brangiau – 0,64 EUR/min.

P.S.2 Kam atrodo centai, paskaičiuokite kokį atlyginimą gautumėt, jei jūsų darbdavys jums mokėtų po 0,64 EUR/min už jūsų 168 valandas per mėnesį.

elektroninės valdžios vartai

15min neseniai rašė, kad Lietuva buvo nominuota kaip pirmaujanti ES e. valdžios paslaugų teikimo srityje. Ta proga prisiminiau prieš kelis metus (tiksliau nuo 2012 liepos) pradėtą teikti paslaugą – galimybę pasitikrinti ar priklausai politinėms partijoms.

Gyvenime jau esu tapęs “partiniu”. Kadangi studijavau viešąjį administravimą, maždaug 2-ame kurse įsirašiau į vieną besikuriančią partiją. Tikriausiai lygiai po metų pateikiau prašymą skyriaus vadovybei dėl narystės nutraukimo (priežastis galėčiau paaiškinti nebent prie alaus).

Nuo 2012 liepos LRTM pradėjus teikti “pasitikrinimo” paslaugą vis kirbėjo ar partijos vadovybė mano prašymą patenkino, ar buvau išbrauktas iš partijos narių sąrašų. Galiausiai šiandien deklaruodamas naują gyvenamąją vietą (taip pat per e. valdžios portalą) nepamiršau pasitikrinti ir savo “narystės”. Rezultatas nustebino:

statusas

Galbūt nereiktų stebėtis, nes tuo metu kai aš nutraukinėjau narystę buvo ir daugiau mano bendraminčių. Tikriausia skyriaus vadovybė bandė išvengti nepalankių klausimų dėl skyriaus mažėjimo tendencijų, todėl visi šie prašymai “magiškai” pasimetė tarp kitų skyriaus dokumentų (tarkim)…

Tačiau e. valdžios vartai suteikia galimybę pateikti prašymą dėl narystės partijoje nutraukimo neišvykus iš namų ir mano nuostabai tą narystę gali panaikinti 1 valandos bėgyje (bent jau taip rašo). Užpildžiau prašymą, praėjo 1:02, vis dar esu narys, tačiau galbūt iki ryto mano narystė jau bus panaikinta (tikiuosi)…

Bičiuli, nebūk abejingas ir pasitikrink ar “sąžiningi” partijų atstovai nepriskyrė tavęs savo kolegoms ;)

Linked In informacijos siurbelė

 

Nepaisant to, kad paskutiniu metu dažniausiai čia rašiau apie namo statybas, tačiau šį vakarą mane šokiravo (!) vienas atsitikimas. Tad nusprendžiau pasinaudodamas savo “kanalais” tuo pasidalinti. Įrašo tema sufleruoja apie ką kalba.

Prieš kelias minutes į savo el.paštą gaunu pranešimą, kad vienas senas pažįstamas mano kvietimu prisijungė prie Linked In! Pagalvoju, kad nesąmonės, bet prisijugęs pasirausiu ką ir kam per savo Linked In (LI) profilį aš siunčiu. Ir atradau bent kelioliką pakvietimų (per paskutinius kelis mėnesius), kurie iškeliavo iš mano profilio man net nežinant. Dar keisčiau, kad mano el. pašto slaptažodis ir LI slaptažodis nėra panašūs. Niekada nesu su LI pasidalinęs/importavęs jokių savo kontaktų! Neturiu net LI aplikacijos telefone! Ir staiga iš mano LI profilio yra siunčiamas pakvietimas žmogui, kurio el. pašto adresas yra tik mano pašto dėžutėje.

Atrodo, kaip bepročio žodžiai, kol nepradedi skaityti kitų LI vartotojų pastebėjimų.

LinkedIn does not just read your email address book it also ‘syncs’ with
the sites you visit and if that happens to be a webmail service such as
Hotmail Linked can and will syphon off all your contacts email address.
(perhaps other information too).

Here is the link: http://www.linkedin.com/legal/privacy-policy

About half-way down the page you in the left column will find this phrase:
“You can opt out of our collection of plugin impressions anytime.”

Click the highlighted link this will take you to a new page and you may be asked to login into linked in again.
Enter your password and you will be presented with a Pop-up box over your settings page.
This box will have the title “Manage Settings for Linked in Plugins…”

LI_out
LI_man
Nors LI forume aprašo, kad egzistuoja “Imported” sąrašas, tačiau aš tokio nemačiau ir pas save neradau. Tad spėju kažkas pasidarbavo, kad tokio neliktų. Kita vertus naršydamas savo kontaktų nustatymuose matau, kad iš viso LI valdo 222 mano kontaktus, tačiau “Linked In” konktatų yra tik 207. Tad 15 kontaktų guli kažkur LI serveryje ir nėra jokios aiškios galimybės juos pamatyti.

LI_con

Taigi saugokite savo privatumą!

P.S. O aš nusprendžiau niekada nenaudoti tos pačios naršyklės LI ir paštui, nes mano atveju tai bus tikrai kažkaip susiję.

apie geras idėjas

Cea nuotrauka

Prieš daug metų buvau sugalvojęs biznį. Tiesa, niekada jo nepradėjau, bet idėja buvo. Tuo metu labai trūko energiją taupančių lempučių. Pasirinkimas prekybos centruose buvo labai ribotas – arba cool white arba super brangios warm white. Idėja išaugo iki tiek, kad pradėjau ieškoti potencialių vietų užsienyje, kur galėčiau pirkti pigesnes, įvairių dydžių ir dizainų warm white CFL lemputes. Galiausiai pradėjau galvoti apie pardavimo kanalus (kol “prasimušių”) ir apsistojau ties internetu (kaip keista?). Nusižiūrėjau domeną – lemputes.lt (tuo metu dar buvo laisvas) ir… kažkur užmigau beveik pusei metų. Idėja galiausiai atrodė nebe tokia perspektyvi, tačiau nesinorėjo taip visko mesti, tad domeną galiausiai užsinorėjau nusipirkti. Deja… Tuomet jis jau buvo užimtas.

O dabar kita istorija. Tiesa, teisingumo dėlei reiktų prisipažinti, kad originalus idėjos autorius (bent jau mano žiniomis) yra mano buvęs direktorius, p. Aidas. Tikriausia tie, kas dažnai apsilanko maisto prekių parduotuvėse (ypač didžiuosiuose tinkluose) jau nebekreipia dėmesio į klausimą “ar turite nuolaidų kortelę?”. Jei kažkada užkibai ant šios bangos – tikriausia turi n+k nuolaidų kortelių, kurios netelpą į vieną, o gal net į dvi pinigines. Jei pasisekė neužkibti, tai net neuždavus kasininkei klausimo sakote “ne” :) Gal kiek juokauju.

Nors aš retai lankausi maisto prekių parduotuvėse, tačiau kažkokiu būdu esu sukaupęs bent tris (o gal net net visas keturias) dešimtis įvairių nuolaidų kortelių (žinoma ne tik iš maisto prekių parduotuvių). Jas visas nešiotis yra labai nepatogu, tad jau prieš kurį laiką atsirinkau tik “pačias, pačias” reikalingiausias. Bet ir jas tenka kažkur pamiršti ar palikti, nes ir tos 10 į piniginę (kur ir taip mokėjimo kortelės, ID ir t.t. guli) netelpa. Tuomet iš Aido išgirdau idėją – kodėl niekas nepadaro nuolaidos pagal asmens kodą, el. pašto adresą arba tiesiog vardą ir pavardę?

mylimiausia.lt nuotrauka

Ši idėja man patiko! Tačiau aš galvojau, kaip būtų galima sugundyti visus prekybos centrus (net ir konkuruojančius) pasidalinti savo vartotojų duomenimis. Gal jie galėtų duoti one-way prisijungimą prie jų duomenų bazės? Ką tokio turi pasiūlyti prekybos centrams, kad net konkurentai susidraugautų? Tiesa pasakius nieko nesugalvojau. Tuomet žiūrėjau iš kitos pusės – ar pirkėjas sutiktų kažką paaukoti (pvz. dalį savo sutaupytų pinigų) tokios kortelės aptarnavimui? Tiesa pasakius nei vienas atsakymas manęs nedžiugino. Kol prieš kelias dienas sugalvojau įrengimą (kurio tikriausiai neįmanoma sukurti), tačiau – įprogramuojama plastikinė kortelė, kur pats vartotojas galėtų “susikelti” visas savo turimas korteles ir naudoti tik tokią vieną. Tokiu atveju (spėju) vartotojas sutiktų susimokėti kažkokią fiksuotą sumą tokios all in 1 kortelės įsigijimui. Tačiau, kaip jau rašiau – tokios tikriausiai neįmanoma sukurti (riboja technologija arba atradimo kaštai).

Bet panašu, kad protingi žmonės šią idėją iš dalies įgyvendino – 6 in 1 jau gera pradžia! Mylimiausia kortelė, kurios reklaminė kampanija jau prasidėjo, apjungia 6 nekonkuruojančius (!) paslaugų teikėjus. Nors pranešimuose spaudai teigiama, kad visi jie patys sugalvojo ir susivienijo, tačiau iš domeno registracijos matau, kad iniciatorius buvo UAB “Palink” (IKI prekybos centrai). Tikiuosi, kažkur, didelių ponų užkulisiuose, yra paskelbtas atviras kvietimas prisijungti (bent stipriai nekonkuruojantiems) prie šios iniciatyvos mažinti plastiko kiekį mūsų piniginėse.

Galbūt tai paskatins su “Vilniaus prekyba” susijusių įmonių nuolaidų kortelių sujungimą į vieną (Maxima, Eurovaistinė, Ermitažas) arba naujų klasterių iš nekonkuruojančių įmonių susidarymą, kurie pasiūlys savo 6 in 1 variantą.

Na, blogiausiu atveju dar po 5 ar 10 metų kažkas įgyvendinsi all in 1 idėją (P.S. Dizainas jau yra!).

Dima Komissarov C'ALL nuotrauka

Outlook 2010 – Operacija negali būti atlikta, nes pranešimas buvo pakeistas

Pamenat rašiau kiek daug turiu problemų su Dell’u? Problemos baigėsi! Dabar ant mano stalo mažutis Lenovo x201i :) Bet ne apie tai. Naujas kompiuteris -> dar vienas “didysis tautų kraustymasis”, su visais duomenimis, programomis, nustatymais.

Po šio persikraustymo pastebėjau, kad naudojimasis Outlook 2010 tapo sudėtingesnis… Susidūriau su 2 problemomis:

 1. Atsidarius bet kokią žinutę, kuriai buvo uždėtas priminimas – ji pasidaugindavo (x2), o atsidarius vieną iš padaugintų, ji dar kartą pasidaugindavo (x2). Buvo, kad tos pačios žinutės turėjau 6 kopijas.
 2. Žinutei nuimdamas arba uždėdamas priminimą gaudavau pranešimą “Operacija negali būti atlikta, nes žinutė buvo pakeista” (angl. The operation cannot be performed because the message has been changed). Pakartojus tą patį veiksmą dar kartą – viskas pavykdavo.

Su besidauginančiais pranešimais kovojau susikūręs atskirą Outlook duomenų bylą ir ten importuodamas visas žinutes / kalendorius / užduotis / kontaktus ir t.t. iš senosios bylos. Nežinau ar dėl to, kad prieš tai Office buvo anglų kalba, o dabar lietuvių ar visada taip, tačiau importavęs turėjau neblogai pažaisti su taisyklėmis, kalendoriaus kopijomis ir t.t. nes tuomet ištikro visko turėjau dvigubai (vieną tuščią kalendorių ir vieną su senaisiais susitikimais, vieną tuščią užduočių sąrašą ir vieną pilną)…

Su negalimomis operacijomis nebuvo taip paprasta. Ilgai ieškojau informacijos internete, nes daugiausiai nepavykusios operacijos susijusios su Exchange Server, o pas mane paprastas paštas. Tačiau šį tą rasti pavyko. Atrodo paštas čia mažiausiai kaltas ir reikia pažaisti su antivirusinės nustatymais. Sutapimas ar ne, bet kaip ir kolegų internautų, taip ir mano kompiuteryje instaliuota NOD32 antivirusinė. Nesuderinamumas ar overengineering? Nesvarbu, paštas vėl pilnai veikia!

Vostro 3300 (pirmas įspūdis) *atnaujinta #4*

Su sąlyga, kad mano HP (Compaq 2510p) jau reikėjo keistai vėdinti, bei laikas nuo laiko sulaukdavau netikėtų dovanų, pribrendo reikalas atsinaujinti. Dėl netyčia išpuolusių kasmetinių atostogų naujos įrangos parinkimo procese dalyvauti neteko, tad galiu tik konstatuoti – pagal reikalavimus (mažas, nes 12″ labai patiko, greitas, nes HP “nebevežė” ir patikimas) buvo parinktas Dell Vostro 3300:

.

Continue reading Vostro 3300 (pirmas įspūdis) *atnaujinta #4*