kodėl DIY kartais yra evil

[H] variklis visad būdavo šiek tiek apsinešęs tepalais. Sugalvojau šitą problemą pašalinti… Ką užmačiau, tai viršutinę variklio tarpinę (aka gaubtelio tarpinė). Be abėjo esu didis meistras, todėl viską galiu pasidaryti pats.

Vivacitas tradiciškai padarė nuolaidą ir medžiagų šitam keitimui turėjau. Pati keitimo procedūra taip pat ganėtinai paprasta – atsuki 12 varžtelių, nuimi vieną, uždedi kitą ir viskas!

Bet aš nebūčiau aš. Kaip su PC pastaruoju metu nelabai draugauju, taip ir su mašinomis. Besukant vieną paskutiniųjų varžtelių jis nulūžo. Be abėjo nulūžo sriegyje, kuris yra pagrindiniame variklio bloke. Be abėjo, be vieno varžtelio tepalus variklis leido dar labiau!

Čia sutiko padėti Dizva. Iš pradžių sutarę, kad padarys mano mašiną superinę, vėliau pamatė, kad tai nėra taip lengva. Tad apsiribojo tik tarpinių sandarinimu bei nulūžusio varžtelio pakeitimu.

Darbų kaina – 250Lt.

Mašina po remonto važiuoja geriau, kuro ryja mažiau ir esu dabar labai patenkintas :)

yet another sound trigger

Štai toji išganingoji nuotrauka:

sound triger for sigma ef-500 dg super

Taip, tai ištikrųjų veikia! Exposure time: 2,5s. Flash triggered by hand clap. Nors dabar viskas atrodo pakankamai messy, tačiau idėjus schemutes į dėžutes, bei viską gerai pritvirtinus turėtų gautis padorus sound triger’is!

Pirmoji schemutė, kurios taip ir nepavyko paleisti man kainavo ~15Lt. (vien Buzerio siuntimas iš Kauno ~8,5Lt) neskaitant darbo ir nervų. Veikiančioji ~13Lt. (nors pirkdamas išleidau dvigubai daugiau, kadangi pirkau papildomą platą, LED’ą, bei 5m ekranuoto laido, kurio 1m kaina – 2Lt.).

Dabar einu miegot, o kitą dieną pasidalinsiu kaip čia viskas jungiasi ir kas čia gaunasi ;)

sound trigeris

šiandien pusę dienos gaminau šį sound trigerį:

sound triger

Tačiau yra bėda – jis neveikia. Pagal idėją jis nuo garso (pvz. suplojimo) turėtų paleisti trumpą elektrinį impulsą. Bet kad ir kiek aš šiandien plojau jokio impulso nemačiau :(

Gal netyčia čia užklys kas išmanantis šį reikalą? Turiu kelis esminius klausimus:
* ar reguliuojamos varžos (5K) pakeitimas į nereguliuojamą (2.4K) gali turėti tokią didelę įtaką, kad įrengimas neveikia (ar bent jau taip atrodo)?
* ar Pjezo elemento dažnis, kuris pagal schemą turėtų būti 4,1kHz, o realybėje 6kHz gali turėti tokios didelės įtakos, kad įrengimas neveikia (ar bent jau taip atrodo)?
* kaip patikrinti šio įrengimo jautrumą? Gal jam neužtenka suplojimo, kad ir labai garsaus?

Pentax ant laido :)

Fotografavau vieną naktį gamtą ir pagalvojau, kad būtų nieko turėti remote control ir pabandyti bulb mode. So, progai pasitaikius tokį pasigaminau.

Šiam reikalui panaudojau:
* 1 x tutelė nuo foto juostelės
* 2 x jungtukai (po 1,50Lt., Lemona)
* 2m. ekranuoto kabelio 0,12mm (1m – 1,95Lt., Lemona)
* 1 x kištukas 2,5mm (1,00Lt., Lemona)

IMGP1643

Pradžioje pasimatuojam kokio dydžių reikės skylių mygtukams.

IMGP1645

Išpjaunam, pamatuojam – tinka.

IMGP1646

Jamam kištuką ir laidą

IMGP1647

Prilituojam laidukus bei pasirūpinam apsauga, kad laidukai netyčia nesusiliestų

IMGP1650

Pasižiūrim į schemas (kurias radau: http://www.pbase.com/judhi/eosremote) kaip laidukai turi būti sujungti, kad veiktų fokusas, bei fotografuotų.

3_tombols1
2_plug

Sulituojam :)

IMGP1652

Pasirūpinam tutelėje esančiu kontaktų saugumu – tam užteks paprasčiausio mazgo :)

IMGP1651

Baigta!

IMGP1656

Naudojimasis labai paprastas – jungiam pirmą mygtuką suveikia fokusas. Paspaudžiam antrą – fotografuojam :) Pasikrausiu baterijas ir eisiu žaist su bulb mode. Kaži ar po 30min eksponavimo gausiu kažką panašaus į Toby Keller nuotraukas.

keičiam garsiakalbius #2

su Pežu baigta! Dabar atėjo H! eilė :) So, problema – ne tik per maži garsiakaliai duryse esančioms skylėms, tačiau jie ir per gyliai įkrenta į duris, ko pasakoje durų stiklas nebenusileidžia iki galo. Šokia tokia schema, kad aiškiau būtų… Raudona spalva pažymėtas stiklas:

mašinos durys

Išeitis yra, ir labai paprasta! Užtenka kolonėlę tvirtinti ne tiesiai prie durų, o prie kokios (pavyzdžiui) medinės detalės, kuri mano skaičiavimais turėtų būti ne plonesnė kaip 1.5cm, o tą detalę jau tvirtinti prie mašinos durelių.

Pradedam. Pasidarom popierinį lekalą su būsimos medinės detalės forma. Tiesa, aš naudojau klijuotų drožlių plokštę. Su ja kiek papraščiau išgauti reikiamą formą, tačiau ji nėra tokia tvirta, kaip grynas medis. Anyway, galvoju, kad mano menkiems garsiakalbiams turėtų užtekti senutėlės medžio plokštės tvirtumo.

DSC00051

Pamatuojam, kur turėtų įsidėti garsiakalbis ir gręžto, pjūklo bei dildės pagalba šią vietą paruošiam:

DSC00052

DSC00053

DSC00054

Toliau… pasižymime vietas, kur turėtų tvirtintis ši detalė prie durelių rėmo. Išgręžiam skylutes:

DSC00055

Baigęs visus grežiojimus abi medžio plokštės detales nugruntavau bei po kurio laiko nulakavau. Vistik medinės detalės, o duryse gali būti drėgmės (ypač kai tokie orai). Reikia bent minimaliai apsisaugoti :)

Kad ši detalė ir garsiakalbis nebarškėtų priklijuojam plonyti porolono sluoksnį (aš naudojau “plaukiojančiam” parketui skirtą 2 ar 3 mm. storio poroloną):

DSC00056

Baigta! Galima prisukti šį gaminuką prie rėmo ir pasižiūrėti kiek tvirtai viskas laikosi :) Tvirtumo man užteko, todėl judėjau toliau:

DSC00059

Dar liko aukšto dažnio garsiakalbiai… Juos taip pat bandysiu sutalpinti į tą pačią vietą (išankstiniais pamatavimais viskas turėtų tilpti).

Jamam skardinę kampinę detalę (naudojamą gražiems kampams gauti tinkuojant). Padarom ją nebekampine ;) bei išorinę pusę nudažome juodai (arba kuo tamsiau). Aš pasinaudojau papraščiausiu markeriu:

DSC00062

Pamatuojam, kuris tvirtinimo variantas yra palankiausias, kad nesiliestus žemo dažnio garsiakalbis ir prisukame:

DSC00063

Prie to pačio “ardymo” padariau ir dar vieną “patobulinimą”. Su sąlyga, kad porolono turėjau pakankamai daug, uždėjau dar vieną garso izoliacijos sluoksnį :) Kiek tai bus veiksminga tikrai nežinau:

DSC00064

Kad ir kaip ten būtų… tai tik pusė darbo. Dar laukia galiniai garsiakalbiai, kurie po truputį tampa galvos skausmu.

dedame garsiakalbį kitaip…

Kažkada į Pežą sudėjau visai neblogus garsiakalbius. Na, bent jau vienu laipteliu geresnius nei default’iniai. Metai bėga, laidai trūkinėja… ir garsas Peže jau nebe toks geras, kaip kažkada. Ta proga sugalvojau išnaujo sulituoti visus schemų laidus ir garsiakalbius sukeisti vietomis su savo H! default’iniais. Pirmas etapas garsiakalbių išėmimas praėjo puikiai :)) Ale, sukeisti vietomis nėra taip lengva. Pirma problema – per maži garsiakalbiai Pežo durelėms (į palangę viskas sulindo puikiai). Ką darom?

IMGP0981

Pasiemam kelias žaliuzių juosteles (kurios namie mėtėsi jau amžius) ir sukarpome. Aišku galima ir ką nors kitą karpyti, bet žaliuzės man patiko dėl to, kad karpant jas po vieną, galima labai tiksliai iškirpti reikiamą formą (ko reikės vėliau):

IMGP0984

Sudėjęs 5 žaliuzių gabalėlius, vinies pagalba, pasidariau skylutę medvarščiui. Aišku skylutė mažesnė nei medvarščio diametras, bet jos pakanka, kad medvarštis “užsikabintų” ir būtų galima jį pilnai įsukti:

IMGP0986

Viską prisukame prie garsiakalbio ir pradedame matuoti kur gi mašinos durelėse yra kitos tvirtinimo skylutės:

IMGP0987

Padailinę “žaliuzės” gaminio formas bei suradę, kur slepiasi kitos tvirtinimo skylutės garsiakalbį prisukame. Baigta!

IMGP0988

Aktualiausias klausimas, ko gero, yra – ar tvirtai laikosi garsiakalbis? Galiu pasakyti taip – jis laikosi pakankamai tvirtai, kad trenkiant durelėmis negirdėtum jo barškėjimo. Kiek ilgai taip bus? Pagyvensim – pamatysim :)
Anyway, turiu ir kitą bėda su tais garsiakalbiais… Kitose Pežo durelėse vienas iš garsiakalbio laidų yra nutrukęs ir viskas nebūtų taip blogai, jei ne vieta, kur jis nutrūko:

IMGP0989

Bėda, bėda… Kol kas nelabai išeina atkabinti tos jungties nuo durelių ir ištiesinti. Galbūt to pakaktų, kad padaryti mažyti remontą (tarkime lašas lydmetalio). Imti dureles lauk – truputį per drąsu. Vesti naują laidą? Nelabai yra vietos. Kažin gal automobilių gamintojai buvo tokie protingi ir šioje vietoje atvedė dar bent vieną papildomą laidą, kuris niekam nenaudojamas? :)

Pasidaryk pats: palangės renovacija

Žo. Turėjau problemą – kai pirkau Hondą, jos ankstesnis savininkas išlupo garso kolonėles iš palangės (apie tai koks didelis blogis apskritai yra dėti kolonėles ant tokio tipo galinės palangės aš čia nekalbėsiu) bei nukabino virvutes, kurios pakeldavo palangę atidarius bagažinę:

tokia buvo palange

Sumaniau aš vieną dieną susitvarkyti :) Pirmiausia ėmiausi virvučių. Paėmęs elektos laidą su dviguba apsauga, išlupau iš jo “vidurius”, kurių vietoje įvėriau virvutę:

iverta virvute

Kadangi tokia kilpa gali greit išsiverti, reikėjo laisvą jos galą kažkaip įtvirtinti. Tam panaudojau plonytės šlangutės dalelę:

plonutes slangutes galiukas

Kurią užvėrus ant virvutės užlydžiau:

uzlydom galiuka

Kilpa kaip ir baigta:

baigta kilpa

Dabar reikia kitą virvutės galą pririšti prie pačios palangės. Tam pradžiai pasidarome dar vieną skylutę palangėje:

papildoma skylute palangeje

Ir užveržiam virvutę:

uzverziam virve

Pasidaręs iš popieriaus palangės įdubimo šabloną, pagal jį išpjaunu fanierinę detalę:

fanierine detale

Ant šios detalės priklijuojame medžiagą, o pačią fanierą prie palangės prišaudome skobomis:

priklijuojame medziaga

prisaudom faniera

Kad atidarius bagažinę iš apačios nešviestu palangės skylės, apatinę palangės dalį taip pat apklijuojame medžiaga (tiesa, vėliau teko pasinaudoti skobų + Moment galia, kad visa apačioje esanti medžiaga laikytųsi bei, kad nesimatytų skylių apvadų (kas nuotraukoje dar matosi)):

apacia

Kas norit iš arti įvertinti mano darbą? :)