Firefox3 !

Aš jau turiu pačią naujausią ir pačią saugiausią interneto naršyklę – Firefox3, o Tu?

Kol kas geriausiai matomi tik grafiniai pakeitimai. Jie man visai patinka! Tikiu, kad greit įgusiu naudotis ir kitomis savybėmis (kaip bookmarkinimas vienu pelės paspaudimu arba viena ranka pasiekiamas dažniausiai lankomų tinklalapių sąrašas).

Tikriausia jau greit bus galima pasiskaityti apie eksperimentus su šia naršykle ir bandymų rezultatus. Tikiuosi klaidų taisymai nepasipils kaip iš gausybės rago (kaip buvo su naujomis IE versijomis)…

ar naujas telefonas = žemas SAR?

Vadinkite mane paranojiku, bet jau kuris laikas domiuosi kaip mobilieji telefonai veikia žmogaus sveikatą. Ko gero pagrindinis požymis atspindintis to poveikio mastą yra SAR. Tiesą pasakius, kol kas nėra labai baisių tyrimų, kurie teigtų, kad didesnis SAR jau yra 100% rimtos ligos priežastis (ar bent jau man jie dar nepakliuvo į akiratį), tačiau daugumoje tyrimų vis tik pažymima, kad ilgalaikis poveikis (daugiau kaip 10 metų) gali tūrėti neigiamą poveikį žmogaus organizmui.

Kadangi taip jau nutiko, kad ketinu pasikeistį vieną savo mobilųjį, nusprendžiau pasižvalgyti ką saugaus šiuo metu galima rasti rinkoje už įkandamą kainą (tarkim iki 700Lt). Tokio pasižvalgymo rezultatai manęs labai nenudžiugino, nes pasirodo pigus telefonas = mažai dėmesio saugumui. Nors lygiai taip pat ir didelis telefonas to saugumo negarantuoja.

Esu pamėgęs Sony Ericsson telefonus, tačiau šis gamintojas atrodo nelabai kreipia dėmesį į SAR. Vos keli telefonai su žemesniu nei 1 w/kg rodikliu. Su Nokia situacija geresnė, SAR daržniausiai svyruoja nuo 0.5 iki 1 w/kg. LG telefonai (bent jau kiek teko pasižvalgyti) turi vieną žemiausių SAR rodiklių.

Ištikro nežinau kiek tiesos yra šiose skaičiuose, nes pasirodo net pateikinėjat SAR rodiklį galima sau leisti šiek tiek varijuoti. Nors atrodo priimta SAR rodiklį rodyti, kaip poveikį į smegenis, tačiau kartais pateikiamas SAR rodiklis, kaip poveikis į visą likusį kūną. 0,76 w/kg ir 0,36 w/kg skaičiai labai skirtingi, tačiau jie yra vieno telefono rodikliai į skirtingas vietas. Dargi, pasirodo kiekvienas modelis turi bent kelias variacijas (!), o kiekviena variacija turi skirtingą SAR rodiklį.

Galbūt kaip dabar blizga “eko” temos, taip greitu laiku blizgės ir “saugios technologijos”. Labai jau nesinorėtų ilgai kepinti savo smegenėlių…

specifinė hostingo rinka Lietuvoje

Pradėjęs domėtis hostingo rinka Lietuvoje netyčia (tiksliau visai tyčia) atradau ieškotą tinklalapį apie hostingo rinką – hostingas.com (valdytojas VšĮ Skaitmeninė komunikacija). Ten visokių įdomių tyrimų rezultatų galima pamatyti. Įdomiausia man buvo – kas toks tas 321.lt? Iki šiol nieko apie tokš negirdėjau, nemačiau… o vat pasirodo jis jau ir blogerius spėjo paremti. Anyway, įdomumas tik prasidėjo šioje vietoje.

Įdomiau man pasirodė tai, kad šis hostingo tiekėjas neturi savo serverių. O naudojasi Interdata paslaugomis. Dar įdomiau, kad VšĮ Skaitmeninė komunikacija taip pat naudojasi Interdata paslaugomis, tad gal visai neturėtų būti keista, dėl to, kas laimėjo geriausių, geriausių konkursą?

Atrodo Lietuvoje pradeda dygti “neautralios statistikos” tinklalapiai, kurie proteguoja kažkokį vieną paslaugos teikėją (pvz. hostingas.lt labai palankus serveriai.lt hostingui). Marketinginės akcijos atrakcijos skirtos pavilioti vartotojus matyt atsiperka, nes dėmesys tokiems dalykams blogosferoje atrodo po truputį didėja.

Dėja, tikrojo vaizdo taip ir nepavyko susidaryti kas Lietuvoje yra didžiausias, didžiausias arba geriausias, geriausias. Dar įdomu būtų sužinoti kiek gi didesnių hostintojų Lietuvoje naudojasi užsienio duomenų centrų paslaugomis. Iš asmeninės patirties žinau, kad aleja.lt ir avita.lt turi savo serverius duomenų centre Šiauliuose, o kaip yra su kitais?

p.s. labai į temą Simono Bartkaus įrašas