neorginalūs akumuliatoriai – ko galima tikėtis

Pirkdamas dabartinį savo fotoaparatą (body) kartu gavau ir baterijų laikiklį (battery grip). Šį kartą nerašysiu apie tai, kiek privalumų turi šis priedas (kartą pabandęs nebegali kitaip), tiesiog paminėsiu, kad vienas iš jų yra galimybė vienu metu naudotis dviejų akumuliatorių talpa t.y. dvigubai ilgesnis naudojimosi laikas iki vėl reikės krauti.

Turėdamas tokį priedą puoliau ieškoti dviejų vienodų akumuliatorių, kuriuos galėčiau naudoti (pirkdamas gavau originalų Canon bei noname, tad bijojau juos kartu laikyti). Originalus akumuliatorius Lietuvoje kainuoja ~300LTL, tačiau paieškojęs ebay radau visai patraukliai atrodančius Phottix Titan akumuliatorius už berods 6 kartus mažesnę kainą (20 USD su transportu) 2 vnt. pakuotę!

Phottix Titan BP-511A

Internete buvau skaitęs, kad tokie akumuliatoriai gali netarnauti labai ilgai, tačiau kaina buvo stipriausias argumentas juos pasirenkant. Tiesą pasakius tuomet skaitytą kolegos internauto istoriją galėčiau (jei tik rasčiau) pacituoti čia ir tai būtų 99% mano istorija.

Šiuos akumuliatorius naudojau pusantrų metų (nuo 2008 m. rugsėjo). Nors paskutinius 6 mėn. jie daugiau gulėjo ir rinko dulkes nei darbavosi. Iki pertraukos t. y. panašiai metus laiko savo savybėmis jie visiškai nenusileido originaliems. Vienu ypu atlaikydavo 2000 “šūviu” ir dar “neprašydavo” pakrovimo (originalių akumuliatorių oficiali statistika: esant 200C 1100 “šūvių” be blykstės). Galbūt ir toliau būčiau galėjęs juos taip naudoti, tačiau prieš pusmetį fotografavimo tempai sumažėjo (beveik sustojo) ir akumuliatoriai liko be darbo. Šiandien jie pasikrauna per 15-20 min. (kai turėtų per 1,5 val.) ir laiko 10 kartų mažiau. Praktiškai įdomesnė (ilgesnė) fotosesija su šiais jau nebegalima.

Išvada? 6 kartus pigesni (o gal geriau reiktų skaičiuoti – 12 kartų, nes pirkau 2 vnt. pakuotę) akumuliatoriai man atlaikė visus metus pakankamai intensyvaus darbo. Pirkdamas originalų Canon komplektą (2 vnt.) išleisčiau 600 LTL, už tą pačią sumą galėčiau nusipirkti 12 pakuočių neoriginalių. Jei statistika išliktų tokia pati, su jais galėčiau fotografuoti 12 metų! Kažin kiek laiko naudojamais galėčiau laikyti originalius akumuliatorius? Hmm… pradedu ieškoti pigių, patraukliai atrodančių, neoriginalių akumuliatorių.

Prisiminiau, kad prieš 4,5 metų atlikinėjau eksperimentą su Varta bei Riwa šarminiais elementais. Rezultatas tuomet taip pat buvo netikėtas (gerai, kad išlaikiau beveik visą blogo istoriją).

← Previous post

Next post →

3 Comments

  1. Aciu uz pasidalintas mintis. Kaip tik aptikau sio gamintojo akumus ir emiau skaityti kas cia per daiktas.
    Galiu pasakyti, kad originalus Canon po mazdaug dvieju metu eme elgtis lygiai taip pat, kaip aprasytieji
    Titan.. (talpa dingo) tad jei ziureti per kainos prizme, tikrai neverta pirkti originaliu. Einu pirkti Phottix Titan

  2. Na tau pasisekė, nes tikrai būna, kad pigūs visiškai nelaiko. Kadangi dirbu su akumuliatoriais galiu pasakyti, kad jokiu būdu negalima palikti, bet kokio akumuliatoriaus nenaudojamo, nes jis savaime išsikrauna ir praranda savo savybes, jei jis nenaudojamas, tai reikėtų ji laikas nuo laiko vis vien pakrauti.

  3. nerijus

    Pirkau soniukui, tai viena atlaike kokius 4 krovimus tik… kita dar laiko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.