Lietuviškas biznis

Na kodėl lietuvos muzikos el.parduotuvės (net ir mažiausios kainos garantiją duodanti Tele2 naujai atidaryta muzikos parduotuvė) taip žiauriai stipriai nori pasipelnyti iš muzikos pardavimų? Lietuvaičiai yra įpratę piratauti, todėl siūloma kaina turėtų būti iš serijos “pigiau nei vogti” (kaip kažkada reklamavosi ICG). O dabar? Nesamonė!

Pvyzdys: Madonna – Miles away. Nors Omnitel savo el. parduotuvėje tokios dainos neturi, bet jei ir turėtų, kaina būtu aiški – 5lt. Tele2 siūlo pigiau – 4,9Lt. O štai mano pamėgta, DB įsikūrusi, 7digital.co.uk šią dainą siūlo įsigyti tik už 0,79 GBP. Net jei ir nebūtų beviltiškai nukritęs svaro kursas, kaina būtu daugiau kaip 1Lt mažesnė nei Lietuvoje. Pragyvenimo lygius net nekyla ranka lyginti…

Tai iš kur dar galima tikėtis, kad Lietuvoje bus mažiau piratų? Kad ir kaip būtu gaila, tokį lietuviško biznio pavyzdį galime surasti ne vieną.

4 thoughts on “Lietuviškas biznis”

  1. Prie to pačio… netyčia atradau, kad kai kurios EU muzikos el.parduotuvės pradėjo labai riboti šalių, kurios gali pirkti sąrašą. Jei viena iš tų parduotuvių taps ir mano pamėgtoji – nieko kito neliks, kaip prisijungti prie daugumos. Skaičiau neblogą vieno olando komentarą ta tema. Esmė paprasta, jei stengiesi būti legalus ir netenki legalių, prieinamų alternatyvų, tai kodėl neturėtum pasinaudoti interneto teikiamomis, nelabai legaliomis, galimybėmis? :)
    IMHO, reiks rimčiau pradėti gilintis į šį reikalą. Gal gyvenime teks duoną iš to valgyti ;)

  2. Liudai, yra toks vienas minusas interneto – jo į mašiną nepasiimsi. Bent jau kol kas :) O jei galėtų, tai pas mane, ko gero, dažniausiai last.fm skambėtų :) Už kelis litus per mėn. gali pasidaryti savo playlist ir klausytis kiek tik nori :D

    Orangen, prie antro var. visai įsipaišo legalumas: internet > buy > download > play > delete ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.