Nokia 6300 mylėtojams

Tikriausia jei skaitote šį įrašą turite arba planuojate įsigyti nuostabų telefoną su žemu SARNokia 6300 (SAR informacija gamintojo svetainėje).

Pirmas dalykas, kurį pastebi visi tik įsigyję šį modelį tai neįtikėtino ryškumo ekranas. Metalinis korpusas suteikia solidumo ir tvirtumo jausmą laikant šį telefoną rankoje. Ištikro daug galėčiau vardinti gerų šio telefono savybių (ypač patiko atrasta funkcija, kaip užrankinti telefoną tik vieno mygtuko paspaudimu), tačiau visi įsigyje tikrai pastebėjo, o visiems planuojantiems įsigyti tikrai reiktų žinoti pagrindinį šio telefono minusą – baterijos gyvavimo laikas (pokalbių ir budėjimo trukmė).

Iš savo kuklios asmeninės patirties (šį telefoną turiu jau 20 dienų) galiu pasakyti, kad telefonas be įkroviklio gali išbūti vidutiniškai 2,5 dienos. Nesu labai daug besinaudojantis telefonu, tačiau nėra tai ir labai mažai. Manyčiau mano pokalbių vidurkis per dieną yra apie 30min. SMS (gavimas + siuntimas) ~7vnt.

Kadangi dabar esu atostogese, tai pamečiau kada paskutinį kartą jį kroviau, tačiau galiu palyginti su kitu savo turimu telefonu (SE K610i). Atostogų laikotarpiu abu mano telefonai yra apkrauti tiek pat mažai. Rezultatas – šiandien Nokia paprašė “valgyti”, SE dar turi apie 65-70% baterijos.

Neapsikentęs tokiu baterijos gyvenimu internete ieškojau kaip būtų galima jį prailginti ir mano paieškos davė vaisių. Rastame dienoraštyje labiausiai įsiminė, kad tik užrakinus telefoną reiktų paspausti raudoną mygtuką (tą patį, kuris naudojamas “ragelio padėjimui”). Tokiu būdų telefonas jau po kelių sekundžių “užgesina” šviesas ir taip taupoma energija. Kitu atveju telefonas dar daugiau kaip minutę šviečia ir švaisto ir taip menkas energijos atsargas (BL-4C akumuliatorius, kurį naudoja 6300 yra tik 860mAh talpos – tokiam ekranui tikrai per mažai).

Tarp minėto dienoraščio komentarų atradau labai įdomų sprendimą – įsigyti kitą Nokia akumuliatorių, tačiau ne BL-4C, o BL-5C, kuri yra galingesnė – 970mAh. Viskas būtų gerai, bet:
1. Bateriją dar reikia šiek tiek modifikuoti, kad ji tilptų į Nokia 6300 telefoną.
2. Nauja originali BL-5C baterija kainuoja beveik 90Lt.

Ta proga šiandien apsilankiau vietinėje mobiliaisiais telefonais ir aksesuarais prekiaujančioje įstaigoje. Ir mano nuostabai atradau kažką visai neįtikėtino, nebrangaus ir tiesa pasakius nelabai solidaus, bet nusprendžiau pabandyti – akumuliatorius su net 1800mAh talpa (labai sunku patikėti, bet…):

IMGP5396
Visai nežinomas prekės ženklas (TM) – King of power super business battery. Ir tokia pat neaiški pagaminimo vieta – Made in Shenzhen Fall-join

IMGP5397
Ant dėžutės ne ką daugiau informacijos. Gamintojo logo – DaijiWang bei kitoje pusėje esantis užrašas “Shenzhen Fujia Battery Facture” veda į maždaug 0 (nulį) informacijos internete

Kad ir kaip ten būtų… kad jau surizikavau ir įsigyjau, kiekvieną kartą eidamas krauti telefoną parašysiu komentarą apie tai. Gal tai kam nors padės palaikyti kiek ilgesnę šio telefono gyvavimo be įkroviklio trukmę.

← Previous post

Next post →

18 Comments

 1. Vakar prakalbėjęs maždaug 1.5h, šiandien pajungiau pirmajam krovimui.

 2. Mantas Keras

  Shenzhen man zinoma vietove… :) Buvau ten per vizita Kinijoje… Naujas miestas pastatytas tik pries 25 metus ir dabar turi apie 10 mln pastoviu gyventoju, per diena ji aplanko apie 1 mln turistu, verslininku, prekiautoju ir t.t.

 3. Šiandien iš ryto telefoną vėl pajungiau krautis. Šias kelias dienas kalbėjau labai mažai…

 4. Giedre

  yep…turiu as tokia nokia ir myliu be galo bet kraunu vos ne kas dien, is tiesu galvojau kad kaltas mano begalinis siunciamu sms kiekis, taciau pasirodo ne tik tai :) o siaip apie raudona mygtuko paspaudima nezinojaun:) jooo tureciau labiau dometis daiktais kuriuos naudoju :)

 5. Kol kas atrodo, kad nelabai veikia dvigubos talpos baterija :) Krovimas vyksta maždaug kas 2,5 paros.

 6. algis

  Na kaip dabar einasi su baterija? Vis dar niekur nerandu efektyvaus sprendimo budo kaip sutwarkyti ta baterija, kad nors 3 paras islaikytu :))

 7. Kinija lieka kinija. Nelabai pastebėjau, kad baterija laikytų ilgiau. Efektyviausias taupymas lieka pokalbio laiko mažinimas :) Per savaitgalį beveik nekalbėjau, tai sugebėjo penktadienį, šeštadienį, sekmadienį ir net šiandien laiko :) Tik manau iki vakaro nepatems… vistik darbo metu pokalbiai būna intensyvūs.

 8. sveiki, taigi zadu prikti si telefona :P bet ar man apsimoka?:/ ar gera kainos ir kokybes santikis? :? iskomentaru matosi kad baterke biski puliuoja :D

 9. Vienintelis blogis su šiuo telefonu ir yra baterijos laikymas. Jei naudosies, tai teks įprasti krauti kas 2 dienas. Investavus ~90Lt galima nusipirkti ir modifikuoti BL-5C bateriją, kuri turėtų pridėti ~1 parą prie baterijos gyvavimo laiko. Arba pridėti ~35Lt ir turėti dvi baterijas :) Daugiau jokių nusiskundimų neturiu, labai mielas aparačiukas ir atrodo pakankamai solidžiai.

 10. karolina

  as taip pat turiu nokia 6300 ir man sis telefonas labai patinka o ypac ekrano ryskumas,bei funkcijos,bet baterija man telaiko 1 ar 2 dienas,bet smsu issiunciu nemazai,o kalbu isvis labai mazai gal 5min per diena…tai kam reikia kad baterija ilgai laikytu patariu sio telefono nepirkti ;D

 11. 3akoH88

  Sėkmingai persidariau akumą. Ačiū autoriui už nuorodą!!!

 12. mergina

  o kaip ten tą akumą reikia modifikuoti?

 13. Nors rankose neturėjau, tačiau manau, kad didesnė baterija ties ta vieta, kur yra kontaktai yra šiek tiek per stora ir su “skalpeliu” arba aštriu peiliuku reiktu tą plastmasę per kokį milimetrą paploninti, kad tilptų įdėti.

 14. tai kokio naujienos del to mane in china akumuliatoriaus tarnavimo laika?

 15. Komentaras Nr.7. Kinija lieka Kinija. Akumas nors ir su “dviguba” talpa, tačiau ilgiau jis tikrai nelaiko nei originali baterija.
  Kaip kažkas minėjo, geriau investuoti į BL-5C, padaryti modifikaciją ir gauti +1, o gal net +2 dienas prie naudojimo laiko.

 16. Turi si telefoniuka daugiau nei metus, ir esu lb juo patenkintas, minusas tas, kad tikrai mazai laiko, bet laikui begant sia beda issprendziau su BL-5C akumuliatorium, ji siek tiek patrumpines lengvai idejau i tel.ir jis man laiko ganetinai ilgiau, jei ramybes busenoj apie savaite, o kadangi mekstu pasneket man jo uztenka 4h. :) telefonas tikrai vertas demesio savo isvaizda, patvarumu, patogumu, bei lengvu valdymu, nematau jokio kito modelio i kuri galeciau pakeisti si plienini aparaciuka >:)

 17. Tiesa pasakius, egzistuoja labai panašus modelis į šį, tik su ženkliai geresniu baterijos laikymu – Nokia 5310 XpressMusic. Tiesa, turi tris papildomus mygtukus, bet jie labai nemaišo. Baterjos gyvenimas bent tris kartus gresnis, o meniu ir t.t. įdentiški 6300. Taip pat vertas dėmesio modeliukas.

 18. Mindaugas

  Sveiki, aš nusipirkau bateriją BL-5C ir įsidėjau be jokių modifikacijų, reijkia tik telefoną per vidurį spustelt dedant dangtelį ir užsideda kuo puikiausiai… O baterija laiko tikrai ilgiau;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.