suskaldyta ir padalinta – Microlink (atnaujinta)

Kažkada buvo tokia didelė kompanija, vadinosi ji Microlink. Po to jai pradėjo nesisekti ir susisiejo ji ar tai su tuometiniu telekomu ar tai su Bite. Prasigyvenusi vėl išsipirko savo akcijas ir buvo nepriklausoma kontora. Bet ir vėl, kažkas nutiko, nes Microlink nebėra.

www.microlink.lt skelbia, kad jie nuo šiol vadinasi hostex! Bet gi ne vien hostingo paslaugomis Microlink užsiiminėjo?! Tiksliau, man atrodo, kad hostingas / duomenų centras buvo tik nedidelė dalelė viso Microlink’o. O kur duomenų perdavimas? IT ūkio priežiūra? Bandantis atgimti fiksuotasis ryšys (IP telefonija)?

Ir čia netyčia atrandu – Norby pranešimą spaudai. Pasirodo buvau praleidęs tokį svarbų įvykį IT srityje (jau pusę metų…).

Kažkodėl man atrodo, kad Hostex bus suvalgytas kokios Informacijos alėjos or so. Šiaip būtų įdomu pamatyti / pastudijuoti, kaip ant LT yra padalintas hostingo paslaugų pyragas. Kokie pagrindiniai žaidėjai yra, kokiais vardais dangstosi ir kokią rinkos dalį bendroje sumoje valdo? Gal kas netyčia turi tokių duomenų???

Atnaujinimas

Truputį su naujienomis atsilieku, tačiau savaitės pradžioje vz.lt pranešė, kad UAB “Baltnetos komunijacijos” nusipirko UAB “Norby Networks”. Ir sako, kad taip buvo suplanuota nuo pat pradžių… Atrodo vienintelis būdas išlikti lėtėjančioje ekonomikoje lieka susijungimai.

← Previous post

Next post →

9 Comments

 1. senos naujienos kolega. Siaip tik ne alejai hotsexa tfu hostexa suvalgyt…. gerai jie laikos. Paslaugos kokybiskos, klientai dideli…

 2. Senos tai tikrai, bet tik dabar pamačiau :) Na, jei klientai dideli, tai tikriausia nesuvalgys jų niekas. Patys gal ką pradės valgyti, kaip alėja vhost suvalgė arba serveriai.lt e-vaizdą ir t.t.

 3. manau hostex vienas lyderių, nors statistikos neturiu…

 4. Esu pakankamai gerai informuotas – galiu pakomentuoti. Išties MicroLink Lietuva buvo padalinta į dvi dalis: kompaniją teikiančią duomenų perdavimo paslaugas (Interneto, VPN, VoIP paslaugos) ir į hostingo paslaugų teikėją (tinklapių talpinimas, dedikuoti serveriai, duomenų centrai). Pirmoji dalis dirba “Norby Networks” vardu; antroji – HOSTEX. Dėl statistikos: toli gražu ne visi hostingo paslaugų teikėjai viešina savo veiklos duomenis, tad objektyviai palyginti rinkos žaidėjus gali būt sudėtinga. Šiek tiek statistikos apie HOSTEX: 2008-aisiais kalendoriniais metais HOSTEX planuoja gauti 5.9M LTL pajamų; HOSTEX turi tris nuosavus duomenų centrus (du Vilniuje + vienas Kaune); dirba 34 žmonės. Dabartinėmis žiniomis tai didžiausia hostingo paslaugų kompanija Lietuvoje :)

 5. Martynas Nikolajevas – “Hostex” verslo plėtros direktorius.

  Pritarčiau, kad HOSTEX turi vienus didžiausių duomenų centrus LT rinkoje, tačiau pagal klientų gausą, ko gero, su serveriai.lt sunku kam nors lygintis.
  Vakar buvau susitikęs su vienos iš TOP5 hostingo kompanijų LT rinkoje vadovais. Pagalvojom, kad ko gero serveriai.lt jau labai toli nuo visų pabėgę ir galbūt net 50% rinkos turi (pagal klientų kiekį).

 6. gali matuot klientų kiekiu, gali duomenų srautu ir pan. Čia jau kaip sugalvosi pamatuot ir sua tinkamu rezultatus gaut

 7. Taip! Būtent apie tai ir yra kalba, kuomet steigiamos VšĮ. Atsirinkti tokius kriterijus pagal kuriuos įmonė būtų pirmoje vietoje :) Ir po to kaip nors nuslėpti, kad įmonė yra VšĮ steigėja :D

 8. Autoritetinis duomenu centras Lietuvoje,- Lietuvos Energijos.

  Hostingo teikeju skirstymas labai subjektyvus. REiketu nuspresti pagal ka- kiekius ir kokybe norima delioti.

  Aisku tai, jog aktyviausiai rinkoje konkuruoja:
  Interneto vizija, Hostex, Interdata, Informacijos aleja, siek tiek Baltnetos Komunikacijos.

  Tik hostinge specializuojasi- Hostex ir Interdata.
  Interneto vizija papildomai isejo i web projektu kurimo ir vystymo rinka (ten.lt, skelbiu.lt ir pan.- yra ju projektai)
  Baltnetos komunikacijos be hostingo teikia interneto paslaugas.

  Informacijos aleja- pozicionuoja save zemaitijos hostingo teikeju. Kol kas teigia, jog verslas nera labai pelningas, bet padetis, jog kompanija vykde ir www projektu kurima leido po truputi susirinkti nemazai zemaitijos regiono klientu. Nuo liepos pabaigos kompanija atskiria veiklas,- atsiranda naujas UAB’as Coral Solutions (web sprendimai), o hostingas paliekamas Informacijos aleja uab (evardas.lt, duomenucentras.lt).

  Dar galima pamineti Elektronine prekyba ir Ko. Juos butu galima priskirti prie Microsoft hosteriu (kokybes pakomentuoti negaliu, nes neteko susidurti) ir domenu supirkinetoju.

 9. ir p.s., kad Informacijos aleja suvalgytu Hostex ar kita teikeja mazai tiketina. Visgi, ji nera tokia didele :) ir svarstyti apie suvalgyma kol kas truputi naivu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.