OOO, GIMP, kas toliau?

Turiu strateginį planą – per šiuos metus visas mokamas programas savo kompiuteryje pakeisti nemokamomis arba įsigyti licencijas. Kol kas vienintelės programos, kurioms būtų verta išleisti pinigus yra: NOD32 bei Alkonas. Taip langų šiame sąraše nėra, todėl tikiuosi per truputį mažiau, kaip metus laiko įsidiegti Linux ir išmokti jais naudotis taip, kad langų nebereiktų :)

Dar grįžtant prie mano minėtų, pinigų vertų, programų. NOD32 yra šaunuoliai, turi LINUX skirtą versiją, o Fotonija, dėja, užstrigo praeitame dešimtmetyje. Visos siųlomos programos skirtos tik “langams”, o gaila… taip žmonės ir verčiami piratauti.

Beja, alternatyva Fotonija vis tik siūlo, tačiau ar tikrai tai galima vadinti alternatyva? e.žodynas arba on-line žodynas. Jei tik turi internetą, gali naudotis šiuo žodynu. Tiesa, paslauga yra mokama, bet kas keisčiausia! Jei aš įsigyju CD su savo programa, tai sumoku vienkartinį 118Lt mokestį ir programa galiu naudotis, kad ir 100 metų, tačiau jei noriu on-line žodyno (kas turi ir privalumų ir trūkumų) turiu mokėti beveik 130Lt ir paslauga galėsiu naudotis tik metus, o po metų vėl tas pats. Kažin ar daug vartotojų turi ši paslauga? Ko gero ne. Nelogiška kažkaip… GMAIL siūlo nemokamai vos ne 6,5GB talpos pašto dėžutę už tai iš manęs nereikalaudamas nieko, o čia prašo tokios sumos ir dar mokėti kas met? IMHO pinigų Fotonija surinktų kur kas daugiau, jei būtų simbolinis paslaugos mokestis tarkim 10Lt/metams ar net dar mažiau (kad bent paslaugos savikainą padengtų). Ir kaskart ieškant žodžių atsirastų kažkokia “related” reklaminė antraštė. Jei tai pavyksta google, kodėl tai neturėtų pavykti Fotonijai? Informacijos mes ieškome kiekvieną dieną, lygiai taip pat suradę tam tikrą informaciją kita kalba kiekvieną dieną mes tikslinamės žodynuose. Namie žodynu aš naudojuosi beveik kiekvieną kartą, kai sėdžiu prie kompiuterio, darbe kiekvieną dieną. Kažin ar daug tokių kaip aš? Manau taip, ir manau tokių vis daugėja.

Bet čia buvo trumpai, apie dvi labai geras programas :)

Dar pradėjau naudoti OOO (OpenOffice.org). Galiu pasakyti taip – nuo Office xp (prie kurių buvau pripratęs) man reikėjo sėsti ne ant Office 2007, o ant OOO. Įmonė būtų sutaupiusi 600 ar pan litų, būčiau turėjęs visas priemones kurių reikia ir net dar daugiau – klaidų taisymas LT, EN, RU ir visa tai nemokamai! Suderinamumas su *.doc bylomis yra, tad jokių praradimų. O jei kyla kokių neaiškumų, tai VIVA GOOGLE :)

Taip pat prisiminiau GIMP. Kažkada man tai atrodė labai sudėtinga programa. Grafinis apipavidalinimas keistokas, naudojimąsis visai neaiškus, tačiau dabar nuomonė pasikeitė. Kai žinai ko nori, tai labai paprasta tokia programa naudotis. Realiai kiek esu susidūręs su PS, viską tą patį galima padaryti ir su GIMP. Galbūt tai nėra PRO įrankis (nors nežinau ar įranga tai apsprendžia, IMHO labiau kūrybiškumas), bet man jis pradeda labai patikti.

Dar trumpai, PDF dokumentus atidarinėju su monopolio rinkoje neturinčiu “Foxit reader”, prie FTP jungiuosi, geriausia programa FileZilla, pradedu įžvelgti didelius 7ZIP privalumus, nesu matęs geresnės pašto programos kaip Thunderbird (nors ir sako, kad Mozilla foundation atsisako jos palaikymo). Sakyčiau yra sukurta labai daug gerų nemokamų programų – tai kam vogti?

← Previous post

Next post →

8 Comments

 1. kestas

  Einu pasivogsiu ka nors…

 2. pas mane like total comander ir photoshop illegal (nes darbe tokiais dirbu tai namie turet kazka kito nepatogu). Daugiau jau seniai open office, thunderbird, 7zip. Langus jau trecius nusipirkau (su laptopu). Ai dar alkona berods turiu, bet jis nebrangus ir dar lietuviskas, reikes gal paremt

 3. Reiktų man kokia švietėjiška veikla užsiimti ir sub-domeną “buklegalus.lt” nusipirkti :) Tikiu koks nors žudyk reklamą iš to dar ir biznį pasidarytų, jei tik svetaines kurti mokėtų…

  Beja, aš net muziką legalią pradėjau klausyti – arba nauji CD arba radio (o pastaruoju metu labai on-line radio veža).

 4. as muzika kazkaip tik masinoj paskutiniu metu…

 5. o zodynai gi dar yra anglu-lietuviu.com ir lietuviu-anglu.com

 6. yra dar ir http://led.ot.lt bet žodžių ten labai minimaliai :|

 7. kestas

  torentai, kazza, cracai…
  Legaliu pilieciu buti per brangu. Bent jau kol kas.

 8. Liežuvis neapsiverčia prieštarauti, bet savo tikslų neatsisakau :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.