sound trigeris

šiandien pusę dienos gaminau šį sound trigerį:

sound triger

Tačiau yra bėda – jis neveikia. Pagal idėją jis nuo garso (pvz. suplojimo) turėtų paleisti trumpą elektrinį impulsą. Bet kad ir kiek aš šiandien plojau jokio impulso nemačiau :(

Gal netyčia čia užklys kas išmanantis šį reikalą? Turiu kelis esminius klausimus:
* ar reguliuojamos varžos (5K) pakeitimas į nereguliuojamą (2.4K) gali turėti tokią didelę įtaką, kad įrengimas neveikia (ar bent jau taip atrodo)?
* ar Pjezo elemento dažnis, kuris pagal schemą turėtų būti 4,1kHz, o realybėje 6kHz gali turėti tokios didelės įtakos, kad įrengimas neveikia (ar bent jau taip atrodo)?
* kaip patikrinti šio įrengimo jautrumą? Gal jam neužtenka suplojimo, kad ir labai garsaus?

3 thoughts on “sound trigeris”

  1. Šiandien prisipirkau visokių kitokių dalykėlių kitokiam sound trigeriui, nes minėtojo taip ir nepavyko normaliai sujungti. Per skystos fizikos žinios, kad suprasčiau kodėl suplojus rankomis srovės pokytis ne nuo ~2V iki ~9V, o tik nuo 0,XV iki 0,X+0,1V.

  2. Dabar tiksliai nepamenu, bet man atrodo iki 10Lt detalės kainavo. Man atrodo didžiausios išlaidos buvo pašto (nes vieną detalę siunčiausi iš Kauno) ir laidas (kurio pirkau gal 3 metrus) :) Daugiau viskas DIY. Galutiniam variante panaudojau ir palytės case’ą :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.