pokalbių statistika

Nagrinėjausi savo paskutinių 8 mėnesiu detalią pokalbių ataskaitą. Norėjau išsiaiškinti koks gi santykis tarp realiai prakalbėtų minučių ir minučių už kurias mokami pinigai (toks santykis atsiranda dėl to, kad operatoriai pokalbių laiką skaičiuoja ne sekundžių tikslumu, o apvalina t.y. po pirmos minutės kas 30 sekundžių).

Išsiaiškinau, kad santykis tarp realiai prakalbėtų minučių ir “užmokėtų” minučių yra 0,88. O tai reiškia, kad maždaug 12% sumos nuo mano apmokėtos sąskaitos operatoriui atitenka visai uždyką t.y. net jei operatorius neužsidėtų antkainio, jis vis tiek turėtų pelną.

Pasiskaičiavau, kad vidutinė mano vieno pokalbio trukmė buvo 03:02 min. (tokiu atveju, santykis tarp realiai prakalbėtų minučių ir “užmokėtų” būtų – 0,867). Pasiskaičiavau ir medianą (pusiaukėlė tarp didžiausios ir mažiausios reikšmės) ir ji lygi 01:05 min. Toks didelis skirtumas tarp šių dydžių reiškia, kad vienas mano pokalbis telefonu trunka trumpai ir tik keletas tikrai ilgų pokalbių padidina vidurkį. Vidutiniškai per mėnesį telefonu aš prakalbus po 2,5val.

…o sužinotumėt kiek aš SMS parašau ;)

Šiaip skaičiavau aš ne atsitiktinai, pasibaigus dabar galiojančiai tarminuotai sutarčiai galvoju pakeisti operatorių.

p.s. skaičiavau čia tik savo asm. telefono detalią ataskaitą… darbinio telefono į šiuos skaičiavimus neįtraukiau.

Published by

T.

Vat, vat...

10 thoughts on “pokalbių statistika”

 1. aš irgi galvojau, kad tu kur kas labiau užsiėmęs rimtesniais reikalais.. ;)
  Galima, spėsiu, kiek sms parašai? kokius 300 musiau :D

 2. reiškias taip:

  1) Ką veikti turiu, šių duomenų suvedimas ir skaičiavimai daug laiko neatėmė. O kartais mintis nukreipti kur nors kitur yra labai rekomenduotina :)

  2) Savo dabartinio ryšio tiekėjo patikimumu esu PILNAI patenkintas. Esu ne kartą pastebėjęs, kad jis net PATIKIMIAU veikia nei kai kurie kiti operatoriai! Perėjimo esmė būtų ne patikimumo ieškojimas, o norėjimas turėtį tokį mokėjimo planą, kuris labiausiai atitiktų mano poreikius arba padėtų suformuoti pageidaujamus naudojimosi telefonu “įgudžius” (supraskit, kaip norit).

  3) Nea, 300 SMS/mėn. ribos dar nesu pasiekęs.

  4) Mano atveju SMS parašymas man kaip tik SUTAUPO daug laiko. Nes vienos SMS parašymas atima tik ~1min. o pradėjęs kalbėti aš dažnai neapsiriboju 3min.

  vat :D

 3. ..tai išvada būtų tokia:
  pageidaujami naudojimosi telefonu įgūdžiai: Pokalbių trukmės kontroliavimas ;)))))
  [Gal kas nors kokius kursus tam reikalui organizuoja? Man irgi praverstų.. ]

  P.S. Spėju dar kartą: 250 ;)

 4. as tai poto kai turejau sx1 tai nebemoku sms rasyt :) o pas mane daugiausiai pokalbiai trunka 10sek. mazdaug kur esi? kada grisi? nu davai :D

 5. Man zinutes visai nepatinko anksciau, bet dabar pamaciau kad jos yra, kaip Tadukas sako – GERIS. Nors ir kainuoja brangiau nei skambutis :)
  o siaip tadai tai tikrai kartais atrodo veikt neturi ka:) Moda mediana, ir tu viska dar prisimei ?

 6. …pas mane puse matematiko puse meninyko :D Aš daugialypė terpė :))

  p.s. o sužinotum kiek programeriai skaičiuoja, uj, uj :)

Comments are closed.