Varta vs Riwa (updated)

Taip netikėtai pradedu naują kategoriją – eksperimentas :-) Postai šioje kategorijoje bus skirti visokiems bandymams, kuriuos sugalvojau pats.. pamačiau per TV (ar šiaip kur nors nete) :-) Taigi, visi aptūrėsime galimybę pažiūrėti skirtumus tarp vieno ir kito :-)

Short introduction :-)) 2005m. liepos 28d. ~0:00 buvo pradėtas eksperimentas! Eksperimento tikslas: išsiaiškinti kurio gamintojo galvaninių elementų kainos ir kokybės santykis yra patrauklesnis.

Eksperimentas vykdomas mano pelytės pagalba:

pelyte Logitech

Ji naudoja 2 AA tipo galvaninius elementus. Eksperimento metu pelytė bus palikta įjungta 24val per parą. Bandomi elementai: Riwa Super Heavy Duty. Japan Tech – x2 (0,2475Lt/vnt) ir Varta Longlife – x2 (1,2475Lt/vnt).

Riwa & Varta

Kaip skaičiuosiu kainos ir kokybės patrauklumą? IMHO, pats paprasčiausiais ir aiškiausiais būdas būtų pinigine išraiška įvertinti vieno ar dviejų mėnesių sąnaudas tenkančias elementų įsigyjimui.

P.S. Mano pelytė labai protinga. Ji pati išsijungia, kai gaunamos energijos kiekis tampa per menkas sėkmingam darbui su ja. Todėl kiekvieną elementų porą laikysiu “atgyvenusią”, kai pirmą kartą pelytė išsijungs dėl energijos stygiaus.

UPDATE

Riwa galvaniniai elementai “išlaikė” 13 dienų ir 10 minučių!
Varta galvaniniai elementai “išlaikė” 17 dienų ir 50 minučių!

Kaip sakiau elementų naudingumą skaičiuosiu pagal tai, kiek pinigų man tektų išleisti norit naudotis pelyte visą mėnesį.

Pirmuoju (Riwa) atveju, man per mėnesį elementus reikia keistis 2,3 karto ir 2 elementai man kaskart kainuos 0,495Lt. Antruoju (Varta) atveju, man per mėnesi elementus reiks keisti 1,76 karto ir 2 elemntai man kaskart kainuos 2,495Lt.

Taigi, pasirinktu atveju (t.y. kai elementai perkami minėtoje parduotuvėje ir jie naudojami minėtame prietaise) Riwa kaštai yra 1,142Lt/mėn, o Varta kaštai yra 4,403Lt/mėn.

Beje, kuomet buvo vykdomas balsavimas 7 lankytojai išreiškė nuomonę, kad laimės Varta ir tik vienas pasisakė, kad laimės Riwa.

P.S. Prie šio eksperimento ateityje planuoju prijungti ir kitų gamintojų galvaninius elementus. Kol kas galvoju apie “Sirijus” :-)

← Previous post

Next post →

5 Comments

 1. Andriaus Giedre

  niu va… varta mane nuvyle :)) Ir visus kitus as manau :)

 2. andriucha

  tai dar karta irodo, kad didesne kaina neparodo geresnes kokybes;))

 3. Komentatorius

  Manau kad butent didesne kaina irodo aukstesne kokybe, taciau nepatodo kainos ir kokybes santykio. Senai aisku kad uz varda permokame. Kita vertus pelytei gal tinka ir tokie elementai, taciau jei idesime pigu elementa i fotika, manau nelabai busit patenkinti po 2 kadru kaitaliot baterijas ( cia kaip pvz)

 4. Tačiau iš šito eksperimento galima padaryti kelias išvadas (o gal greičiau pasvarstymus). Jei ekonomiškai naudingiau yra dažniau keisti elementus ir už juos mokėti mažiau, nei pirkti brangesnius ir mokėti daugiau, tai:
  * naudojamos technologijos brangesniems elementams yra neefektyvios, todėl jas būtina keisti
  * apsimoka investuoti i stiprų brand’ą, nes žmonės yra linkę pirkti žinomesnį ir įsivaiduojamai naudingesnį daiktą

  Fotikui nei Vartos, nei Riwa tikrai nepanaudotume. Galbūt Duracell galėtų kiek ilgiau padirbėti. Tačiau tikrai neprilygtų pakraunamiems akumuliatoriams. Perkant akumuliatorius vėl reiktų atlikti tokį pat eksperimentą, tik trukti jis turėtų, ko gero, metus (jei ne daugiau). Ir matavimai neturėtų apsiriboti vien galia per laiko vienetą. Tačiau ir pakrovimų kiekiu iki kol akumuliatorius būna nebenaudojamas, savaiminis išsikrovimas ir begalė kitų parametrų.

 5. Pofke

  manau shitas testas buvo neteisingas, nes tu palyginai Super heavy duty su longlife (Heavy duty) elemntais. pabandyk vienodo tipo baterijas palyginti. Shiaip geriausios ir ilgiausiai laikanchios baterijos yra alkaline ir super alkaline tipo. (sharmines), o Super heavy duty ir heavy duty (longlife) yra druskines.

  Realiai visos baterijos yra daugiau mazhiau tokios pachios, ar tai energizer, ar tai riwa, ar tai acme. pvz kazhkuriuo metu acme alkaline lenke energizer alkaline ir gan stipriai, o kaina tikrai zhenkliai mazhesne.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.