Pradėsiu nuo prisiminimų ir prisipažinimų. Man nepatinka piratai ir pats to vengiu. Prieš daug metų sugalvojau, kad metas pakeisti 100 metų senumo PS į nemokamą ir tokį patį gerą nuotraukų redagavimo įrankį – GIMP.

Nemeluosiu – užsiknisau kariauti, ieškoti, galvoti ir po kelių mėnesių bandymų vėl grįžau prie PS. Tai buvo seniai. Laikas bėga, požiūris keičiasi, o programos tobulėja. Nuo neatmetamos senovės pagrindinis GIMP trūkumas mano akimis buvo mano nemokėjimas susirasti paaiškinimo kaip daryti vieną ar kitą darbelį. Galiausiai neatradęs / neišmokės naudotis “healing tool” GIMP prieš daug metų mečiau. Iki šios dienos.

Atrodo perdėtai šią programą buvau nuvertinęs, o gal išaukštinęs alternatyvas. Galbūt tiesiog sumažinęs savo poreikius šiandien vėl naudojuosi GIMP ir turiu pripažinti – man patinka (prisipažinsiu, naudoti PS nebeturiu galimybės).

Šiandien dienai labiausiai reikalingi efektai / įrankiai: healing bei vignetting įvaldyti (“čeinikas 1” lygis). Noriu pasidalinti keliomis geromis nuorodomis apie paminėtus: Healing tool naudojimas,bei vignetting efektas (ir čia). Kol kas sunkiausiai sekasi su RAW (iš Canon native CR2 reikia konvertuoti į TIFF), bet įvertinus, kad juo fotografuoju vis mažiau – gyventi galima. Gal dar kas turite kokių nors gerų nuorodų (skriptų), kaip būtų galima geriau išnaudoti šią programą? Pavyzdžiui konvertavimas į b&w?