Pegasas

Kaip kažkada jau rašiau “jie iš manęs reklamos neprašė (…)“, o ir negaliu nepasidalinti, kai įmonės viešai deklaruojamos siekiamybės 100% atitinka požiūrį “on the shop floor”.

Situacija paprasta – turėjome dovanų kuponus, kurių galiojimas baigėsi ir jie liko nepanaudoti. Kažkur išgirdęs, kad dovanų kupono galiojimas yra tik “rekomandacija” / pardavėjo prašymas jį panaudoti iki tam tikro laiko, bet tikrai ne galiojimas nusprendžiu eiti į knygyną ir bandyti laimę.

3 jaunos damos Pegaso knygyne. Tradiciškai pragalvoju: ar jos nebijos priimti sprendimą, ar reikės derėtis, ar reikės ieškoti kontaktų “aukščiau”… o realybėje – (1) pasitinka šypsena, (2) išklauso mano situaciją ir nė nemirktelėjusi pasiūlo sprendimą – pasinaudoti dovana, be lašelio priekaišto dėl praleisto “termino”, (3) pasiūlo biurokratinę dalį suforminti vėliau, nes dabar svarbiausia patenkinti mūsų norą įsigyti knygų, (4) pasiūlo padėti išsirinkti.

Po tokios vartotojiškos patirties galiu pasakyti – knygynas “Pegasas“ visada siekia užtikrinti kokybišką klientų aptarnavimą (…) t.y. deklaracija ir realybė atitinka 100%.

kodėl web/app testuotojas – svarbu!

Per gyvenimą teko susidurti su daug įvairių profesijų ir darbų. Viena keistesnių – web/app testuotojas. Pakankamai ilgą laiką galvojau, kad tai nereikšmingas, neįdomus ir lengvas darbas. Panašiai, kaip prieš daugelį metų buvo sakoma “gauk pinigus už nuorodų spaudinėjimą“. Laikas eina, o požiūris vis tik keičiasi.

Juo daugiau tenka susidurti su UI, UX ir CX, juo daugiau suvokiu, kad sėkminga interakcija nebūtų įmanoma, be visų aplinkybių išanalizavimo ir galiausiai testavimo ar viskas veikia taip, kaip turėtų.

Šios dienos pavyzdys:

(1) Noriu susimokėti už IV paslaugas, susigeneruoju sąskaitą, renkuosi greitą apmokėjimą internetu.

(2) Renkuosi Banką (šį kartą SEB), prisijungimo būdas stipriai reklamuojamas “Smart-ID”. Suvedu reikalingus kodus, pasitvirtinu ir aš jau banke.

(3) Renkuosi sąskaitą, tvirtinu ir…

…ir čia UX nusprendžia, kad turėčiau pirmiausia pasirašyti “Smart-ID” sutartį. Nesuprantu kodėl mane įleido į banką, jei reikia atskiro patvirtinimo dėl tokio prisijungimo? Arba dėl ko iškarto prisijungus nebuvo įspėjimo, kad operacijos negalėsiu užbaigti, nes mano prisijungimo būdas (nepaisant to, kad vis tik įleido) yra nesankcionuotas?

O didžiausia UX klaida šioje vietoje yra tai, kad “Smart-ID” sutarties SEB interneto banke pasirašymas baigiasi žinute – sutartis pasirašyta ir grįžtama į titulinį interneto banko puslapį. Klausimas – kodėl jungiausi į banką? Taip, taip, apmokėti. Tačiau procesas nutrūko, interakcija neįvyko, sąskaita liko neapmokėta, o IV sako:

Testuotojas?!