Vostro 3300 (pirmas įspūdis) *atnaujinta #4*

Su sąlyga, kad mano HP (Compaq 2510p) jau reikėjo keistai vėdinti, bei laikas nuo laiko sulaukdavau netikėtų dovanų, pribrendo reikalas atsinaujinti. Dėl netyčia išpuolusių kasmetinių atostogų naujos įrangos parinkimo procese dalyvauti neteko, tad galiu tik konstatuoti – pagal reikalavimus (mažas, nes 12″ labai patiko, greitas, nes HP “nebevežė” ir patikimas) buvo parinktas Dell Vostro 3300:

.

Continue reading Vostro 3300 (pirmas įspūdis) *atnaujinta #4*

Outlook Calendar ir Windows Live ID

Prieš kelias dienas tapau Office 2010 vartotoju. Tačiau ne programos apžvalgą čia norėčiau pateikti (tai palikime nežinau.lt). Iš ofiso programų daugiausiai naudoju Outlook ir prie jo be abejo – kalendorių. Taip jau susiklostė, kad visi beveik visi įmonėje naudojame MS produktą ir dažnai Outlook kalendoriaus pagalba kviečiame vieni kitus į pasitarimus, organizuojamės komandiruotes ir t.t.

Turime problemą – neturime bendro online (pageidautina) kalendoriaus, kuriame matytųsi kada kas žada būti išvykęs, kas atvyksta, koks pasitarimas kada turėtų vykti. Žinoma, būdamas žmogus stipriai technologijose nepasimetęs sugalvojau išgelbėti pasaulį (optimistas, nes technologijose, atrodo, pasimetęs – read on).

Pradžioje ieškojau, kas galėtų būti WebDev serverio kalendoriui “tiekėjas”. Mintys sukosi apie Google Calendar, bet taip ir nesužinojau ar įmanoma one-button-push sinchronizaciją padaryti. Vietoje to nusprendžiau pažaisti su Publish online… Office.com Tam reikia turėti paskyrą Windows Live ID. Čia ir prasidėjo…

Reikalas labai nesudėtingas – užsiregistruoji ir iškarto gali pradėti naudotis. Užsiregistravau. Bandžiau prisijungti. Sako turiu patvirtinti savo el. pašto adresą. Sulaukio pranešimo į jį… Patvirtinu savo pašto adresą. Vėl bandau jungtis. Vėl gaunu tą patį: patvirtinkite savo el. pašto adresą. Dar kartą spaudžiu ant atsiųstos nuorodos ir įsivaizduoju, kad adresas patvirtintas. Prisijungęs nieko negaliu daryti (vės), nes neturiu patvirtinti savo adresą. Serverio paprašau atsiųsti dar vieną laiškutį su nuorodą, kuria turiu pasinaudoti. Palaukiu kelias minutes. Joks laiškas neateina…

Visa laimė pirmajame laiške iš Microsoft buvo nuoroda į greitą prieigos ištrynimą (jei netyčia registruojantis buvo nurodytas ne tas pašto adresas t.y. jei kažkas mane būtų bandęs priregistruoti be mano žinios). Nuoroda pasinaudojau. Suveikė. Prieigos su Windows Live ID neturėsiu. Ir gerai.

P.S. O Outlook 2010 turi vieną bėdą – iš pasirinkimo galimybių dingo Hide header information. Laimingi Outlook 2007 naudotojai.

Kas yra “Walk around” objektyvas?

Su sąlyga, kad buvau išvykęs, turėjau galimybę prisiminti kad yra toks daiktas kaip fotoapratas ir kaip jis naudojamas. Tokių išvykų metu neapsieisi be walk around (WA) tipo objektyvo. Kas tai yra? Trumpai (kaip suprantu aš) – bendro pobūdžio (kasdieninis) zoom objektyvas su optimaliausiais / reikalingiausiais židinio nuotoliais plačiame ir tolimame galuose. Dar paprasčiau – objektyvas, kuris gali apimti tiek plačiai, tiek “pazoominti”.

Esu skaitęs, kad yra žmonių, kurie ir fiksus (fiksuoto židinio nuotolio objektyvus) laiko WA objektyvais. Ir be abejo vienas populiariausių fiksų tarp jų yra 50mm. Taip pat 35mm, kartais net 85mm. Aš nesu vienas jų.

Nors prie fotoaparatų kūnelių dažniausiai lipdomas (kit’as) yra 18-55mm, tačiau aš tokio objektyvo nebūčiau linkęs vadinti walk around’iniu. Tai standartinis objektyvas, tačiau, kaip jau minėjau, mano suvokimo WA turi apimti optimaliausius / reikalingiausius židinio nuotolius. Continue reading Kas yra “Walk around” objektyvas?