suskaldyta ir padalinta – Microlink (atnaujinta)

Kažkada buvo tokia didelė kompanija, vadinosi ji Microlink. Po to jai pradėjo nesisekti ir susisiejo ji ar tai su tuometiniu telekomu ar tai su Bite. Prasigyvenusi vėl išsipirko savo akcijas ir buvo nepriklausoma kontora. Bet ir vėl, kažkas nutiko, nes Microlink nebėra.

www.microlink.lt skelbia, kad jie nuo šiol vadinasi hostex! Bet gi ne vien hostingo paslaugomis Microlink užsiiminėjo?! Tiksliau, man atrodo, kad hostingas / duomenų centras buvo tik nedidelė dalelė viso Microlink’o. O kur duomenų perdavimas? IT ūkio priežiūra? Bandantis atgimti fiksuotasis ryšys (IP telefonija)?

Ir čia netyčia atrandu – Norby pranešimą spaudai. Pasirodo buvau praleidęs tokį svarbų įvykį IT srityje (jau pusę metų…).

Kažkodėl man atrodo, kad Hostex bus suvalgytas kokios Informacijos alėjos or so. Šiaip būtų įdomu pamatyti / pastudijuoti, kaip ant LT yra padalintas hostingo paslaugų pyragas. Kokie pagrindiniai žaidėjai yra, kokiais vardais dangstosi ir kokią rinkos dalį bendroje sumoje valdo? Gal kas netyčia turi tokių duomenų???

Atnaujinimas

Truputį su naujienomis atsilieku, tačiau savaitės pradžioje vz.lt pranešė, kad UAB “Baltnetos komunijacijos” nusipirko UAB “Norby Networks”. Ir sako, kad taip buvo suplanuota nuo pat pradžių… Atrodo vienintelis būdas išlikti lėtėjančioje ekonomikoje lieka susijungimai.

Nokia 6300 mylėtojams

Tikriausia jei skaitote šį įrašą turite arba planuojate įsigyti nuostabų telefoną su žemu SARNokia 6300 (SAR informacija gamintojo svetainėje).

Pirmas dalykas, kurį pastebi visi tik įsigyję šį modelį tai neįtikėtino ryškumo ekranas. Metalinis korpusas suteikia solidumo ir tvirtumo jausmą laikant šį telefoną rankoje. Ištikro daug galėčiau vardinti gerų šio telefono savybių (ypač patiko atrasta funkcija, kaip užrankinti telefoną tik vieno mygtuko paspaudimu), tačiau visi įsigyje tikrai pastebėjo, o visiems planuojantiems įsigyti tikrai reiktų žinoti pagrindinį šio telefono minusą – baterijos gyvavimo laikas (pokalbių ir budėjimo trukmė).

Iš savo kuklios asmeninės patirties (šį telefoną turiu jau 20 dienų) galiu pasakyti, kad telefonas be įkroviklio gali išbūti vidutiniškai 2,5 dienos. Nesu labai daug besinaudojantis telefonu, tačiau nėra tai ir labai mažai. Manyčiau mano pokalbių vidurkis per dieną yra apie 30min. SMS (gavimas + siuntimas) ~7vnt.

Kadangi dabar esu atostogese, tai pamečiau kada paskutinį kartą jį kroviau, tačiau galiu palyginti su kitu savo turimu telefonu (SE K610i). Atostogų laikotarpiu abu mano telefonai yra apkrauti tiek pat mažai. Rezultatas – šiandien Nokia paprašė “valgyti”, SE dar turi apie 65-70% baterijos.

Neapsikentęs tokiu baterijos gyvenimu internete ieškojau kaip būtų galima jį prailginti ir mano paieškos davė vaisių. Rastame dienoraštyje labiausiai įsiminė, kad tik užrakinus telefoną reiktų paspausti raudoną mygtuką (tą patį, kuris naudojamas “ragelio padėjimui”). Tokiu būdų telefonas jau po kelių sekundžių “užgesina” šviesas ir taip taupoma energija. Kitu atveju telefonas dar daugiau kaip minutę šviečia ir švaisto ir taip menkas energijos atsargas (BL-4C akumuliatorius, kurį naudoja 6300 yra tik 860mAh talpos – tokiam ekranui tikrai per mažai).

Tarp minėto dienoraščio komentarų atradau labai įdomų sprendimą – įsigyti kitą Nokia akumuliatorių, tačiau ne BL-4C, o BL-5C, kuri yra galingesnė – 970mAh. Viskas būtų gerai, bet:
1. Bateriją dar reikia šiek tiek modifikuoti, kad ji tilptų į Nokia 6300 telefoną.
2. Nauja originali BL-5C baterija kainuoja beveik 90Lt.

Ta proga šiandien apsilankiau vietinėje mobiliaisiais telefonais ir aksesuarais prekiaujančioje įstaigoje. Ir mano nuostabai atradau kažką visai neįtikėtino, nebrangaus ir tiesa pasakius nelabai solidaus, bet nusprendžiau pabandyti – akumuliatorius su net 1800mAh talpa (labai sunku patikėti, bet…):

IMGP5396
Visai nežinomas prekės ženklas (TM) – King of power super business battery. Ir tokia pat neaiški pagaminimo vieta – Made in Shenzhen Fall-join

IMGP5397
Ant dėžutės ne ką daugiau informacijos. Gamintojo logo – DaijiWang bei kitoje pusėje esantis užrašas “Shenzhen Fujia Battery Facture” veda į maždaug 0 (nulį) informacijos internete

Kad ir kaip ten būtų… kad jau surizikavau ir įsigyjau, kiekvieną kartą eidamas krauti telefoną parašysiu komentarą apie tai. Gal tai kam nors padės palaikyti kiek ilgesnę šio telefono gyvavimo be įkroviklio trukmę.

Firefox 3 – rekordai ir staigmenos

Tikriausia šiandien internautų bloguose pasipils įrašai apie Firefox 3 pasiektą Guinness rekordą – daugiausiai kartų per 24h parsisiųsta programinė įranga. Berods buvo kalbėta, kad būtų neblogai jei šis skaičius būtų ~6mln, tačiau pavyko padaryti kur kas daugiau! Oficialus skaičius – 8002530. Mano parsisiuntimų šiame skaičiuje – 2. Viena naršyklė į asm. kompiuterį, kita į darbinį.

Bet yra kitas nemažiau įdomus faktas apie šią naršyklę, kuris taip pat turėtų atsispindėti lietuvos blogerių įrašuose (galbūt man pavyks būti pirmuoju). Iki šios dienos naršyklė buvo parsiųsta daugiau kaip 28,5mln kartų. Nemažai tiesa? O lietuvaičiai šią naršyklę parsisiuntė net daugiau kaip 424k! Įspūdingas rezultatas. Šiaurės Europoje niekas geresnio nepasiekė. Latvija ir Estija atsiliko labai toli (kaip, beja, ir visa skandinavija).

Lietuvos rezultatas Europoje devintas. Nors kai man pirmą kartą kilo mintis apie šį neįtikėtiną įvykį parašyti, lietuvaičiai buvo aštunti. Pasaulyje 17 (nors vėl, prieš kelias dienas kol buvo neaplenkusios Olandija ir Australija buvome 15). Mane tikrai labai stebina, kaip buvo pasiektas toks rezultatas ir kaip lietuvaičiams pavyko suspindėti download day 2008 akcijoje. Any ideas? O gal tikrai lietuvaičių kompiuteriuose pradėjo dominuoti FF? Happy :)

2008-07-03 parsisiunimų sąrašas buvo toks:

 1. JAV – 7.734k
 2. Vokietija – 2.466k
 3. Japonija – 1.342k
 4. DB – 1.198k
 5. Prancūzija – 979k
 6. Ispanija – 824k
 7. Lenkija – 799k
 8. Kanada – 790k
 9. Italija – 763k
 10. Kinija – 721k
 11. Brazilija – 598k
 12. Iranas – 535k (labai netikėta, panašiai kaip Lietuva)
 13. Turkija – 495k
 14. Indija – 498k
 15. Australija – 453k
 16. Olandija – 442k
 17. Lietuva – 424k

Ko gero, jei paskaičiuotume kiek % valstybės gyventojų parsisiuntė naršyklę, rezultatai būtų kur kas įdomesni.