kiek kainuoja atsiskaitymų kortelėmis sistemos

Atrodo jau galiu pasidalinti savo kuklia patirtimi įrenginėjant atsiskaitymus kortelėmis. Kiek tai kainuoja, bei ko reikia, kad tokį dalyką savo parduotuvėje turėtumėte pačiais mažiausiais kaštais.

Pirmiausia, pasižiūrėkim ką turime rinkoje. Pirmiausia yra keli tokių sistemų pajungimo būdai:
* Paprasta telefono linija
* Pasinaudojant mob. tinklais
* Internetu

“Trumpai” apie kiekvieną iš jų. Jungiant telefono linija paslaugos teikėjas (ko gero tai net nebus bankas, nes šias sistemas įrenginėja trečiosios šalys, o jų Lietuvoje vos kelios – Ashburn, First Data, who else?) reikalaus, kad kortelių sistemai būtų skirta atskira, dedikuota telefono linija. Už liniją reikia mokėti abonentinius mokesčius… dar esu girdėjęs, kad kiekvienas toks nepaprastas susijungimas su paslaugos teikėjui, klientui turinčiam kortelių skaitytuvą kainuoja gerus pinigėlius. Bet nebūčiau linkęs tuom tikėti. Ko gero, už sujungimus su paslaugos tiekėju mokėtumėte pagal įprastus įkainius. Bet! Bet jei Jūs esate Šiauliuose, tai Jums reiks skambinti į Vilnių, nes visos “trečiosios šalys” gavusios iš bankų palaiminimą imtis tokių paslaugų yra įsikūrusios būtent ten.

Išvados – nereikės įsigyti jokių papildomų prietaisų, tiesiog turėsite papildomą abonentinį mokestį (juk paslaugos tiekėjui taip pat reiks kažką mokėti, bet šitą dalyką derinsit su banku) bei mokėsite už kiekvieną susijungimą. Vienas susijungimas turėtų tilpti į 1min, na labai maksimumas į 1,5min. T.y. 0,26Lt už minutę, plius sujungimo mokestis 0,14Lt. Ir jei pavyks susijungti iš pirmo karto bei be problemų įvykdyti atsiskaitymą, tai bus tokio dydžio mokesčiai tenkantys kiekvienam atsiskaitymui.

Dar yra galimybė pasinaudoti mob. tinklų pagalba. Apie šį sujungimo būdą žinau mažiausiai, bet vienas iš privalomų dalykų čia tikrai yra nešiojamo skaitytuvo nuoma. Paskutinėmis mano turimomis žiniomis ši paslauga buvo įvertinta 50Lt/mėn. Ko gero SIM kortelę taip pat reiktų įsigyti, bei kažkokį mokėjimo plana jai paskirti.
Be nuomos mokesčio, bei papildomų abonentinių dar matau vieną šios paslaugos trūkumą – o jei ten, kur vykdomi atsiskaitymai yra prastas GSM ryšys?

Ko gero labiausiai laukiamas yra mano pasisakymas apie pajungimus interneto pagalba. Šioje vietoje yra net keletas galimybių. Pavyzdžiui, galima pasinaudoti mano buvusia darboviete ir pasirinkti jų siūlomą paslaugą “Interneto linija mokėjimo kortelių duomenų perdavimui”. Tai kainuos tik 25Lt/mėn. Jokios papildomos įrangos, jokių papildomų sujungimo mokesčių.

Bet jei jau turite interneto liniją ir netyčia turite pastovų / statinį IP adresą, tuomet viską galite pabandyti pasidaryti patys (na, beveik viską). Pasidaryk pats komplektui reikia tik VPN protokolą palaikančio routerio (pavyzdžiui iš BMS’o). Už tokį sumokėsite 240Lt. Ir tai bus vienintelė Jūsų investicija į mokėjimo kortelių sistemą. Routerį reiks padaryti prieinamą vienam išoriniam IP adresui, kad paslaugos teikėjas galėtų sukonfiguruoti VPN tunelius, taip pat, kad iškilus kokiems nors nenumatytiems atvejams galėtų greitai reaguoti ir šalinti gedimus. Routeris gali apjungti ir daugiau kompiuterių, tačiau jei tinklas tarp kompiuterių yra labai svarbus, geriau pasirūpinti swich’u ir kompiuterių tinklą sujungti per jį, o į routerį viesti tik vieną laidą.

Mokėjimo kortelių atsiskaitymo sistemų jungimas per internetą yra vienas pigiausių (ypač jei turite bent kiek apie PC tinklus nusimanančių pažįstamų) ir vienas greičiausių (patikimumą čia palikime, nes kompetencija tiek neneša). Beja, kalbant apie pajungimus per internetą reiktų dar pažymėti, kad mano žiniomis kol kas tik vienintelis SEB be jokių atsikalbinėjimų leidžia mokėjimo kortelių atsiskaitymus per internetą (SEB dirba su Ashburn). Galbūt mano žinios jau kiek pasenusios ir Hansa su First Data taip pat prisijungė į gretas… jei kas turite tokios informacijos būtinai pasidalinkite – nežinai kada gyvenime pravers.

p.s. čia trumpai pasidalinau mintimis apie pačio sujungimo problematiką. Kokį procentą bankas iš savo kliento paima už įskaitytus pinigus yra tik banko ir banko kliento reikalas. Į įskaitymo tarifus čia nesigilinau.

DSLR rinka

Yra tekę skaityti, kad DSLR rinka smarkiai auga, tačiau dabar tai jaučiu savo kailiu. Jau kuris laikas konsultuoju, kiek mano žinios leidžia, 4 potencialius fotografus mėgėjus, kokį skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą pasirinkti. Iš šių 4 žmonių didžiausias susidomėjimas Canon’ais :) Po lygiai dėmesio turi Pentax ir Nikon.

Ta progra leidau sau truputį pasvajoti. Kokį gi aš fotiką ir kokią komplektaciją norėčiau turėti (su neribotu, bet protingu biudžetu). Ir mano pasirinkimas būtų:
* Canon 30D body – nors yra ne vienas fotikas, kuris turi daugiau galimybių, tačiau aš jų tikrai neišnaudočiau. Alternatyva šiam aparatui laikyčiau Pentax K20, tačiau norėčiau aparato su greitesniu AF. Gi seniai svajojau normaliai nufotografuoti kokias nors sporto varžybas;
* Canon 17-55 f2.8 IS – Kol kas mažai apie jį teko skaityti, bet manau turėtų būti geresnis nei 17-40 f4 L + didesnis tele atstumas bei šviesesnis bei IS funkcija;
* Tamron 28-75 f2.8 macro – Labai aštrus, labai greitas ir labai tinkantis socialiniai aplinkai. Jei tikėti žmonėmis, tai jis tiesiog super + turi macro funkciją. Alternatyvą yra Sigma, kaina panaši, kokybės nežinau bei Canon, tačiau brangesnis;
* Tamron 70-200 f2.8 – IMHO šitas toks pat geras kaip ir 28-75. Tiesa, galvočiau galbūt Canon 70-200 su IS būtų įdomesnis, tačiau kaina manau būtų bent 3kartus didesnė, o aš renkuosi protingai :)
* Canon 50mm f1.4 – Nors ko gero man ir 50mm f1.8 pilnai užtektų, bet kiek mačiau tai laba gažiai piešia ir tikrai geriau nei f1.8
* Metz AF 58 – Labai šauni blykstė, bet puikiai tiktų ir alternatyvos Canon 430ex arba prabangesnė Canon 580ex. Kad ir kokia blykstė būtų, vistiek būtų poreikis turėti bent kokias 3 Sunpak blykstes studijinėms foto… arba padoresnį studijinių blyksčių komplektą.

Neblogas komplektukas, tiesa?