kodėl DIY kartais yra evil

[H] variklis visad būdavo šiek tiek apsinešęs tepalais. Sugalvojau šitą problemą pašalinti… Ką užmačiau, tai viršutinę variklio tarpinę (aka gaubtelio tarpinė). Be abėjo esu didis meistras, todėl viską galiu pasidaryti pats.

Vivacitas tradiciškai padarė nuolaidą ir medžiagų šitam keitimui turėjau. Pati keitimo procedūra taip pat ganėtinai paprasta – atsuki 12 varžtelių, nuimi vieną, uždedi kitą ir viskas!

Bet aš nebūčiau aš. Kaip su PC pastaruoju metu nelabai draugauju, taip ir su mašinomis. Besukant vieną paskutiniųjų varžtelių jis nulūžo. Be abėjo nulūžo sriegyje, kuris yra pagrindiniame variklio bloke. Be abėjo, be vieno varžtelio tepalus variklis leido dar labiau!

Čia sutiko padėti Dizva. Iš pradžių sutarę, kad padarys mano mašiną superinę, vėliau pamatė, kad tai nėra taip lengva. Tad apsiribojo tik tarpinių sandarinimu bei nulūžusio varžtelio pakeitimu.

Darbų kaina – 250Lt.

Mašina po remonto važiuoja geriau, kuro ryja mažiau ir esu dabar labai patenkintas :)

OOO, GIMP, kas toliau?

Turiu strateginį planą – per šiuos metus visas mokamas programas savo kompiuteryje pakeisti nemokamomis arba įsigyti licencijas. Kol kas vienintelės programos, kurioms būtų verta išleisti pinigus yra: NOD32 bei Alkonas. Taip langų šiame sąraše nėra, todėl tikiuosi per truputį mažiau, kaip metus laiko įsidiegti Linux ir išmokti jais naudotis taip, kad langų nebereiktų :)

Dar grįžtant prie mano minėtų, pinigų vertų, programų. NOD32 yra šaunuoliai, turi LINUX skirtą versiją, o Fotonija, dėja, užstrigo praeitame dešimtmetyje. Visos siųlomos programos skirtos tik “langams”, o gaila… taip žmonės ir verčiami piratauti.

Beja, alternatyva Fotonija vis tik siūlo, tačiau ar tikrai tai galima vadinti alternatyva? e.žodynas arba on-line žodynas. Jei tik turi internetą, gali naudotis šiuo žodynu. Tiesa, paslauga yra mokama, bet kas keisčiausia! Jei aš įsigyju CD su savo programa, tai sumoku vienkartinį 118Lt mokestį ir programa galiu naudotis, kad ir 100 metų, tačiau jei noriu on-line žodyno (kas turi ir privalumų ir trūkumų) turiu mokėti beveik 130Lt ir paslauga galėsiu naudotis tik metus, o po metų vėl tas pats. Kažin ar daug vartotojų turi ši paslauga? Ko gero ne. Nelogiška kažkaip… GMAIL siūlo nemokamai vos ne 6,5GB talpos pašto dėžutę už tai iš manęs nereikalaudamas nieko, o čia prašo tokios sumos ir dar mokėti kas met? IMHO pinigų Fotonija surinktų kur kas daugiau, jei būtų simbolinis paslaugos mokestis tarkim 10Lt/metams ar net dar mažiau (kad bent paslaugos savikainą padengtų). Ir kaskart ieškant žodžių atsirastų kažkokia “related” reklaminė antraštė. Jei tai pavyksta google, kodėl tai neturėtų pavykti Fotonijai? Informacijos mes ieškome kiekvieną dieną, lygiai taip pat suradę tam tikrą informaciją kita kalba kiekvieną dieną mes tikslinamės žodynuose. Namie žodynu aš naudojuosi beveik kiekvieną kartą, kai sėdžiu prie kompiuterio, darbe kiekvieną dieną. Kažin ar daug tokių kaip aš? Manau taip, ir manau tokių vis daugėja.

Bet čia buvo trumpai, apie dvi labai geras programas :)

Dar pradėjau naudoti OOO (OpenOffice.org). Galiu pasakyti taip – nuo Office xp (prie kurių buvau pripratęs) man reikėjo sėsti ne ant Office 2007, o ant OOO. Įmonė būtų sutaupiusi 600 ar pan litų, būčiau turėjęs visas priemones kurių reikia ir net dar daugiau – klaidų taisymas LT, EN, RU ir visa tai nemokamai! Suderinamumas su *.doc bylomis yra, tad jokių praradimų. O jei kyla kokių neaiškumų, tai VIVA GOOGLE :)

Taip pat prisiminiau GIMP. Kažkada man tai atrodė labai sudėtinga programa. Grafinis apipavidalinimas keistokas, naudojimąsis visai neaiškus, tačiau dabar nuomonė pasikeitė. Kai žinai ko nori, tai labai paprasta tokia programa naudotis. Realiai kiek esu susidūręs su PS, viską tą patį galima padaryti ir su GIMP. Galbūt tai nėra PRO įrankis (nors nežinau ar įranga tai apsprendžia, IMHO labiau kūrybiškumas), bet man jis pradeda labai patikti.

Dar trumpai, PDF dokumentus atidarinėju su monopolio rinkoje neturinčiu “Foxit reader”, prie FTP jungiuosi, geriausia programa FileZilla, pradedu įžvelgti didelius 7ZIP privalumus, nesu matęs geresnės pašto programos kaip Thunderbird (nors ir sako, kad Mozilla foundation atsisako jos palaikymo). Sakyčiau yra sukurta labai daug gerų nemokamų programų – tai kam vogti?