Viva Hong Kong

Prieš naujuosius metus truputį apsipirkau… pabuvau tikru international buyer ir iš Hong Kong’o užsisakiau kelias smulkmenas (arba ne).

Pirmiausia iš neaiškios internetinės parduotuvės užsisakiau gulsčiuką :) Nors pralaukus ~3sav. pradėjo darytis neramu, bet tuojau pasirodė ir jis pats:

gulsčiukas

Kitas pirkinukas kiek didesnis ir pirkas ne per bet kokią e-parduotuvę, o patį ebay! :) Smulkmenėlė brangesnė buvo tai ir prekyvietė patikimesnė… ir vėl apie ~3sav. nerimo, kol šiandien gaunu kvietimą į paštą. Rezultate smagus “cactus” komplektas:

superb cactus kit

Kuris ištikro veikia (be abėjo, patobulinimų reikės!

testing cactus triger

uždarbis iš domenų

Su sąlyga, kad esu įregistravęs individualią veiklą susijusią su web’u, tai kartais įdomu pasižiūrėti ką gero siūlo “konkurentai” :) Pastaruoju metu (gal reiktų sakyti jau keletą metų) labai stipriai auga serveriai.lt Jau kelis kartus pastebėjau, kaip jie nusipirko mažesnius rinkos dalyvius su vartotojais (panašiai, beja, elgiasi ir aleja.lt). Labai įdomu sužinoti kiek gi pinigų jiems atneša kiekvienas naujas vartotojas.

Kadangi hostingo kaštų neįsivaizduoju, tai apie hostingo paslaugą ir nekalbėsiu. Tačiau domenų registravimas yra kur kas atviresnis reikalas. LT srities nejudinsiu, ji kažkokia neaiški. Anksčiau domreg.lt būdavo pateikinėjama informacija kiek kainuoja LT domenas vieniems metams, tačiau jau tuomet buvo rinkoje dalyvių iš kurių buvo galima nusipirkti LT domeną pigiau nei iš pačio domreg.lt (neperkant jokių hostingo paslaugų).

Kitas reikalas yra su COM, NET ir kitais panašiais domenais. Truputį pasiknaisiojus po whois’a, galima pamatyti, kad serveriai.lt užsieninius domenus perka iš resellone.net O ten visi įkainiai pateikti… so paskaičiuokim!

resellone.net COM, NET ir k.t. domenų kaina – $ 6,49 (arba x2,4 = 15,58Lt)
serveriai.lt COM, NET ir k.t. domenai kainuoja – 35Lt +PVM

Reiškia nuo kiekvieno parduoto domeno serveriai.lt uždirba 19,42Lt. Aišku, dar resellone.net reikia sumokėti $ 99 registracijos mokestį, tačiau padalinus šį registracijos mokestį ant šimto domenų uždirbami pinigai vistiek išlieka labai dideli :)