yet another sound trigger

Štai toji išganingoji nuotrauka:

sound triger for sigma ef-500 dg super

Taip, tai ištikrųjų veikia! Exposure time: 2,5s. Flash triggered by hand clap. Nors dabar viskas atrodo pakankamai messy, tačiau idėjus schemutes į dėžutes, bei viską gerai pritvirtinus turėtų gautis padorus sound triger’is!

Pirmoji schemutė, kurios taip ir nepavyko paleisti man kainavo ~15Lt. (vien Buzerio siuntimas iš Kauno ~8,5Lt) neskaitant darbo ir nervų. Veikiančioji ~13Lt. (nors pirkdamas išleidau dvigubai daugiau, kadangi pirkau papildomą platą, LED’ą, bei 5m ekranuoto laido, kurio 1m kaina – 2Lt.).

Dabar einu miegot, o kitą dieną pasidalinsiu kaip čia viskas jungiasi ir kas čia gaunasi ;)

ar visi omnitel klientai debilai?

prieš savaitę pasirodęs straipsnis delfi savo pavadinimu tikrai šokiravo – ar visi omnitel klientai debilai? Ištikro tai manęs šis straipsnis nei kiek nenustebino. Anksčiau buvau skaitęs, kad mažėjantis omnitel vartotojų skaičius turėjo priešingą įtaką pajamoms – jos augo. Naturaliai kilo klausimas – ar omnis sugebėjo tiek naujų paslaugų įbrukti esamiems klientams, kad tai ne tik kompensavo išėjusius vartotojus bet dar ir pliusą turėjo? O gal likusiems klientams buvo užkrauta didesnė mokesčių našta? Iš straipsnio spėju, kad linkstama prie antrojo varianto… Nežinau kodėl, bet po tokių straipsnių aš labai džiaugiuosi, kad esu Tele2 klientas.

P.S. Paskaitykite ir komentarus… tarp gausybės blevyzgų yra ir keletas labai intriguojančių faktų (čia ir čia)

sound trigeris

šiandien pusę dienos gaminau šį sound trigerį:

sound triger

Tačiau yra bėda – jis neveikia. Pagal idėją jis nuo garso (pvz. suplojimo) turėtų paleisti trumpą elektrinį impulsą. Bet kad ir kiek aš šiandien plojau jokio impulso nemačiau :(

Gal netyčia čia užklys kas išmanantis šį reikalą? Turiu kelis esminius klausimus:
* ar reguliuojamos varžos (5K) pakeitimas į nereguliuojamą (2.4K) gali turėti tokią didelę įtaką, kad įrengimas neveikia (ar bent jau taip atrodo)?
* ar Pjezo elemento dažnis, kuris pagal schemą turėtų būti 4,1kHz, o realybėje 6kHz gali turėti tokios didelės įtakos, kad įrengimas neveikia (ar bent jau taip atrodo)?
* kaip patikrinti šio įrengimo jautrumą? Gal jam neužtenka suplojimo, kad ir labai garsaus?