bms expert su santa rosa

BMS išleidžia naują nešiojamų kompiuterių kartą, kurie visi turės SANTA ROSA platformą. Pasakysiu atvirai nuo PC pasaulio esu atitūkęs negrįžtamai, tad nelabai žinau kuo ypatinga ši platforma, bet kaina jos maždaug 2 kartus didesnė nei ankstesnių “core 2 duo” platformų (~700Lt).

Kelintą dieną vis panaršau internete ieškodamas kokios nors info apie šią naują BMS kartą. Kol kas aktyviausios diskusijos vyksta kompiuterija.lt forume. Ten vietinė bendruomenė krypsta į laptopo surinkimą pačiam (“barebone”) ant labai giriamos COMPAL platformos (IFL 90).

BMS technikos direktorius sako, kad ši nauja karta tūrėtų išsiskirti iš kitų expert kartų savo patikimumu – ne tik SANTA ROSA platforma, bet ir už pagrindą paimtas garsaus gamintojo “barebone”. Dėja, neaišku ant kokios platformos jis yra surinktas, nes yra ir garsių gamintojų, kurių kokybė nėra blizganti.

O išsirinkęs aš esu t0kį mažylį:

BMS Expert E430
Intel Core 2 Duo (Santa Rosa) T7100 1,8GHz
2048 MB SO DDR II
160 GB 5400rpm S-ATA hdd
14,1 WXGA glare
SM DVD+-RW/R
Intel GM965 integruota vaizdo plokštė
Bluetooth
LAN / WLAN / Modem
FireWire
TV-out
Mic
Webcam
4 in 2 card reader
4 x USB 2.0
Vista Home Premium + Tildės biuras + Kaspersky
3399Lt

Any comments?

PayPal plečiasi

Prieš akimirką gavau tokį laiškelį:

Dear Tadas Tamosaitis,

We are pleased to announce the following changes to your
PayPal account:

In a few months from now, PayPal users in Italy and users in the
Card Withdrawal Regions (listed below) will be able to withdraw
funds from their PayPal accounts through credit, debit and/or
pre-paid cards that show the Visa or MasterCard logo.

If, until now, you have only been able to send funds with your
PayPal account, these changes mean that soon you will also be able
to receive and withdraw funds through PayPal using credit, debit
and/or pre-paid cards with the Visa or MasterCard logos. The User
Agreement will be amended for users in the Card Withdrawal Regions
and it will also contain provisions for those who may already have
these features.

The Card Withdrawal Regions include: Bulgaria, Cyprus, Estonia,
Gibraltar, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta,
Romania, San Marino, Slovakia and Slovenia.

Sincerely,
PayPal

Nerealu tiesa? Atrodo PayPal nusprendė stiprinti savo pozicijas atsiskaitymuose interneto erdvėje senajame žemyne ir ne tik… Įdomu kokiomis sąlygomis bus įgyvendinti šie išėmimai ir ar pervedus pinigus į asm. sąskaitą jie bus automatiškai konvertuojami į litus ar taip ir keliaus EUR ar USD pavidalu. Keliausim į ebay ką nors pardavinėti :D

keičiam garsiakalbius #2

su Pežu baigta! Dabar atėjo H! eilė :) So, problema – ne tik per maži garsiakaliai duryse esančioms skylėms, tačiau jie ir per gyliai įkrenta į duris, ko pasakoje durų stiklas nebenusileidžia iki galo. Šokia tokia schema, kad aiškiau būtų… Raudona spalva pažymėtas stiklas:

mašinos durys

Išeitis yra, ir labai paprasta! Užtenka kolonėlę tvirtinti ne tiesiai prie durų, o prie kokios (pavyzdžiui) medinės detalės, kuri mano skaičiavimais turėtų būti ne plonesnė kaip 1.5cm, o tą detalę jau tvirtinti prie mašinos durelių.

Pradedam. Pasidarom popierinį lekalą su būsimos medinės detalės forma. Tiesa, aš naudojau klijuotų drožlių plokštę. Su ja kiek papraščiau išgauti reikiamą formą, tačiau ji nėra tokia tvirta, kaip grynas medis. Anyway, galvoju, kad mano menkiems garsiakalbiams turėtų užtekti senutėlės medžio plokštės tvirtumo.

DSC00051

Pamatuojam, kur turėtų įsidėti garsiakalbis ir gręžto, pjūklo bei dildės pagalba šią vietą paruošiam:

DSC00052

DSC00053

DSC00054

Toliau… pasižymime vietas, kur turėtų tvirtintis ši detalė prie durelių rėmo. Išgręžiam skylutes:

DSC00055

Baigęs visus grežiojimus abi medžio plokštės detales nugruntavau bei po kurio laiko nulakavau. Vistik medinės detalės, o duryse gali būti drėgmės (ypač kai tokie orai). Reikia bent minimaliai apsisaugoti :)

Kad ši detalė ir garsiakalbis nebarškėtų priklijuojam plonyti porolono sluoksnį (aš naudojau “plaukiojančiam” parketui skirtą 2 ar 3 mm. storio poroloną):

DSC00056

Baigta! Galima prisukti šį gaminuką prie rėmo ir pasižiūrėti kiek tvirtai viskas laikosi :) Tvirtumo man užteko, todėl judėjau toliau:

DSC00059

Dar liko aukšto dažnio garsiakalbiai… Juos taip pat bandysiu sutalpinti į tą pačią vietą (išankstiniais pamatavimais viskas turėtų tilpti).

Jamam skardinę kampinę detalę (naudojamą gražiems kampams gauti tinkuojant). Padarom ją nebekampine ;) bei išorinę pusę nudažome juodai (arba kuo tamsiau). Aš pasinaudojau papraščiausiu markeriu:

DSC00062

Pamatuojam, kuris tvirtinimo variantas yra palankiausias, kad nesiliestus žemo dažnio garsiakalbis ir prisukame:

DSC00063

Prie to pačio “ardymo” padariau ir dar vieną “patobulinimą”. Su sąlyga, kad porolono turėjau pakankamai daug, uždėjau dar vieną garso izoliacijos sluoksnį :) Kiek tai bus veiksminga tikrai nežinau:

DSC00064

Kad ir kaip ten būtų… tai tik pusė darbo. Dar laukia galiniai garsiakalbiai, kurie po truputį tampa galvos skausmu.

dedame garsiakalbį kitaip…

Kažkada į Pežą sudėjau visai neblogus garsiakalbius. Na, bent jau vienu laipteliu geresnius nei default’iniai. Metai bėga, laidai trūkinėja… ir garsas Peže jau nebe toks geras, kaip kažkada. Ta proga sugalvojau išnaujo sulituoti visus schemų laidus ir garsiakalbius sukeisti vietomis su savo H! default’iniais. Pirmas etapas garsiakalbių išėmimas praėjo puikiai :)) Ale, sukeisti vietomis nėra taip lengva. Pirma problema – per maži garsiakalbiai Pežo durelėms (į palangę viskas sulindo puikiai). Ką darom?

IMGP0981

Pasiemam kelias žaliuzių juosteles (kurios namie mėtėsi jau amžius) ir sukarpome. Aišku galima ir ką nors kitą karpyti, bet žaliuzės man patiko dėl to, kad karpant jas po vieną, galima labai tiksliai iškirpti reikiamą formą (ko reikės vėliau):

IMGP0984

Sudėjęs 5 žaliuzių gabalėlius, vinies pagalba, pasidariau skylutę medvarščiui. Aišku skylutė mažesnė nei medvarščio diametras, bet jos pakanka, kad medvarštis “užsikabintų” ir būtų galima jį pilnai įsukti:

IMGP0986

Viską prisukame prie garsiakalbio ir pradedame matuoti kur gi mašinos durelėse yra kitos tvirtinimo skylutės:

IMGP0987

Padailinę “žaliuzės” gaminio formas bei suradę, kur slepiasi kitos tvirtinimo skylutės garsiakalbį prisukame. Baigta!

IMGP0988

Aktualiausias klausimas, ko gero, yra – ar tvirtai laikosi garsiakalbis? Galiu pasakyti taip – jis laikosi pakankamai tvirtai, kad trenkiant durelėmis negirdėtum jo barškėjimo. Kiek ilgai taip bus? Pagyvensim – pamatysim :)
Anyway, turiu ir kitą bėda su tais garsiakalbiais… Kitose Pežo durelėse vienas iš garsiakalbio laidų yra nutrukęs ir viskas nebūtų taip blogai, jei ne vieta, kur jis nutrūko:

IMGP0989

Bėda, bėda… Kol kas nelabai išeina atkabinti tos jungties nuo durelių ir ištiesinti. Galbūt to pakaktų, kad padaryti mažyti remontą (tarkime lašas lydmetalio). Imti dureles lauk – truputį per drąsu. Vesti naują laidą? Nelabai yra vietos. Kažin gal automobilių gamintojai buvo tokie protingi ir šioje vietoje atvedė dar bent vieną papildomą laidą, kuris niekam nenaudojamas? :)